У Верховній Раді активно готують розмитнення автомобілів через “Дію“

У Верховній Раді України активно готують запровадження розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації у мобільному додатку «Дія». Про це повідомив Інститут досліджень авторинку з посиланням на інсайдерську інформацію.

За даними Інституту досліджень авторинку, розмитнення автомобілів через «Дію» запровадять вже незабаром. Коли саме – не уточнюється.

Законопроєкт №10380, який передбачає запровадження розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації у мобільному додатку «Дія», зареєстрували у Верховній Раді у грудні 2023 року. 24 квітня 2024 року народні депутати прийняли його за основу. Наразі цей документ готують до другого читання у сесійній залі українського парламенту.

Які правки внесуть до законопроєкту №10380 перед другим читанням – ми знаємо лише приблизно. Але вони точно будуть. По-перше, досі не зрозуміло, яку ціну автомобіля братимуть за основу для подальших розрахунків – ринкову чи митну, з урахуванням акцизів. По-друге, не зрозуміло, як розмитнюватимуть автомобілі у спеціальних комплектаціях та версіях.

Ще одна правка – розмитнення автомобілів у «Дії» пропонують пов’язати із забороною сертифікації автомобілів. За словами Мар’яна Заблоцького, цю правку підтримують 54 нардепи.

Відомо, що для розмитнення автомобілів через «Дію» створять електронну базу даних для коригування митної вартості транспортних засобів. У ній буде інформація про митну вартість нових транспортних засобів з урахуванням марки, моделі, двигуна, типу палива. Для визначення їхньої митної вартості спиратимуться на вартість нового легкового автомобіля відповідної моделі з урахуванням коефіцієнта віку. Для автомобіля до 1 року це значення становитиме 0,95, а для автомобілів у віці 10 років – 0,2.

У Верховній Раді активно готують розмитнення автомобілів через “Дію“

Законопроєкт №10380 пропонує також альтернативне розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації через митницю. Кому як зручніше.

Нагадаємо, наприкінці 2023 року в додатку «Дія» з’явилася можливість продажу-купівлі вживаних автомобілів, мотоциклів, мопедів. На даний момент дистанційно перереєстрували 107 тисяч транспортних засобів. Найчастіше переоформлюють автомобілі – 97,5%.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У перереєстрації транспортних засобів через «Дію» можуть відмовити без пояснення конкретної причини відмови. Конкретну причину відмови можна дізнатися безпосередньо у територіальному сервісному центрі МВС. Наразі розробляють функцію автоматичного повідомлення з конкретною причиною відмови. Вона має з’явитися вже незабаром.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *