У Міноборони показали розробку адаптивного костюма для поранених військових

В Україні розробляють адаптивний костюм для поранених військових, який має допомогти швидко переодягатися або звільнятися від одягу в стабілізаційних пунктах чи госпіталях.

Такий одяг має забезпечити оперативний доступ медичного персоналу до лікувальних маніпуляцій, повідомило Міністерство оборони України.

Проєкт реалізує Головне управління розвитку матеріального забезпечення спільно з представниками ЗСУ, українськими виробниками та волонтерами.

«Мета – забезпечити поранених військовослужбовців якісним та зручним одягом після евакуації з поля бою до стабілізаційних пунктів або госпіталів.

Технічне завдання було визначене Тилом командування Сил логістики ЗС України з урахуванням рекомендацій військових медиків та волонтерів», – кажуть у МОУ.

За словами розробників, особливістю адаптивного одягу є зручні у використанні липучки.

Костюми передбачаються в декількох розмірах та на різні зрости, з можливістю розширення для використання апарату Ілізарова під час лікування.

«Одяг виконаний у нейтральних тонах, має вільний крій та включає натільну білизну (шорти, майка) та повсякденний варіант (фуфайка з короткими та довгими рукавами, штани). Адаптивні костюми розраховані як на чоловіків, так і на жінок», – розповідають у відомстві.

Нині кілька моделей українських виробників – на етапі доопрацювання. У міністерстві запевнили, що їх будуть тестувати в практичних умовах.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *