У найближчі десятиліття населення більшості країн світу скорочуватиметься: вчені б’ють на сполох

У наступні десятиліття прогнозується значне зниження народжуваності дітей у багатьох регіонах світу, що може призвести до суттєвих соціальних змін на планеті.

Про це пише РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на британський щотижневий медичний журнал The Lancet.

Зниження та сплеск народжуваності

Занепад народжуваності буде настільки сильним, що більш ніж трьом чвертям країн прогнозують неможливість підтримки поточного рівня населення до 2050 року, а до кінця століття понад 97 відсотків держав зіткнуться з цією проблемою.

У найближчі десятиліття населення більшості країн світу скорочуватиметься: вчені б'ють на сполохПрогноз індексу народжуваності в 2050 році (фото: The Lancet)

Це основний висновок нового світового дослідження народжуваності, проведеного Інститутом вимірювання показників та оцінки здоров’я (IHME), яке передбачає глибоку демографічну розбіжність у світі. У той час, як у більшості регіонів народжуваність падає, очікується її збільшення в африканських країнах, розташованих на південь від Сахари.

За прогнозами, до кінця століття близько 77 відсотків випадків народження відбуватиметься у країнах із низьким рівнем доходів. Для порівняння, у 2021 році в країнах Африки на південь від Сахари народилося 29 відсотків дітей у світі. А до 2100 року ця частка перевищить 54 відсотки.

У найближчі десятиліття населення більшості країн світу скорочуватиметься: вчені б'ють на сполохЗміна індексу народжуваності до 2100 року за регіонами та світом (блакитний колір) (фото: The Lancet)

Які будуть наслідки

Цей демографічний розрив спричиняє економічні та соціальні проблеми, такі як зниження чисельності трудової сили та збільшення турботи про літнє населення. Обмежені в ресурсах африканські країни змушені будуть долати різке зростання чисельності молодого населення в умовах економічних обмежень та політичної нестабільності.

Автори дослідження розглядають збалансовану міграційну політику та підтримку батьків з боку розвинених країн, наприклад, розширену відпустку догляду за дітьми, фінансові стимули, пільги з працевлаштування та інші заходи, як способи пом’якшити наслідки цього поділу.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *