У проєкті бюджету США на 2025 рік для України закладено 482 млн доларів – Держдеп

Сполучені Штати Америки мають намір й надалі підтримувати Україну грошима. У бюджетному запиті президента на 2025-й фінансовий рік передбачено 1,5 мільярда доларів на протидію агресії Кремля, з них 482 мільйони доларів – для нашої держави

Про це повідомили на сайті Державного департаменту США. Ці кошти разом із додатковим запитом щодо національної безпеки допоможуть відновити економіку України, зміцнять нашу стійкість і здатність захищатися від повномасштабного вторгнення Росії.

Також ця майбутня допомога від США забезпечить прогрес у реформах, необхідних для вступу України в ЄС.

«Запит на 2025 фінансовий рік не включає ресурси для певних вимог, які були частиною додаткового запиту щодо національної безпеки від жовтня 2023 року для вирішення критичних і нагальних потреб, які не можуть чекати до 2025 фінансового року, і які належним чином фінансуються через додатковий запит», – сказано в повідомленні. 

Як розподілять 482 мільйони доларів, які закладено для України в проєкті бюджету США:

– 250 мільйонів доларів США на допомогу в економіці та розвитку для підтримки реформ в Україні, громадянського суспільства, верховенства права та чесності виборів. Цей пункт також включає програми для стимулювання економічного зростання, зміцнення енергетичної безпеки, підтримки вступу до ЄС та зміцнення стійкості українського народу шляхом відновлення критично важливих державних послуг по всій країні, особливо у звільнених громадах.

– 95 мільйонів доларів США на допомогу сектору безпеки для негайної та середньострокової спроможності допомогти Україні перемогти у війні проти російської агресії.

– 71 мільйон доларів на програми з охорони здоров’я.

– 66 мільйонів доларів США на інші види допомоги у сфері безпеки, такі як підтримка цивільної безпеки, верховенства права, а також на розмінування та нерозповсюдження зброї масового знищення.

«Ставки в цій боротьбі виходять далеко за межі України. Якщо ми не зупинимо апетит Путіна до влади та контролю в Україні, він не обмежуватиметься лише Україною, і витрати для Америки та наших союзників і партнерів зростуть»,

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *