У Європарламенті ухвалили Пакт про міграцію та притулок: що зміниться

Європейський парламент ухвалив «Пакт про міграцію та притулок». Документ є основою реформи європейської міграційної політики щодо біженців та набуде чинності через два роки після остаточного ухвалення, яке відбудеться наприкінці цього квітня. 

Пакт ЄС про притулок і міграцію призначений для прискорення процесу отримання притулку та повернення нелегальних мігрантів до рідних країн. Також він встановлює систему «справедливого розподілу біженців» між державами ЄС.

Документ розробляли з 2015 року. Як заявили у Європарламенті, «пакт поєднує обов’язкову солідарність між державами-членами ЄС разом з гнучкістю». Згідно із запропонованими правилами, 27 країн ЄС повинні будуть або прийняти тисячі мігрантів із інших країн, або замість цього надати Союзу додаткове фінансування чи ресурси для біженців. 

Система солідарності зорієнтована перш за все на фінансову допомогу країнам, куди прибуває велика кількість вигнанців. Це Італія, Греція та Іспанія.

Реформа містить у собі обов’язкову «повну реєстрацію» мігрантів, які прибувають на кордони ЄС. Особисті дані заноситимуть у спільну базу даних Eurodac. Для тих, хто немає шансів на отримання притулку, планується задіяти «прикордонну процедуру». Таких осіб утримуватимуть у центрах, поки їхні справи розглядатимуться у прискореному порядку, щоб швидше відправити назад тих, кому буде відмовлено.

Також ЄС збільшує кількість угод з країнами походження і транзиту вигнанців, намагаючись зменшити кількість прибулих на свої кордони.

Наразі в країнах ЄС статус тимчасового захисту мають 4,2 млн українців. При цьому в низці країн таких громадян нашої країни стало менше. Зокрема, в Австрії їх зменшилось на 1 420 осіб, а у Франції на 685.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *