Франція зосередиться на передачі ЗСУ авіабомб A2SM, але не винищувачів Mirage 2000, – Лекорню

У Франції вважають, що доцільніше передавати Силам оборони України більше авіабомб A2SM (AASM Hammer), модернізованих під українські літаки, ніж постачати винищувачі Mirage 2000. Париж зосередиться саме на забезпеченні ЗСУ цими авіабомбами.

Про це сказав міністр збройних сил Франції Себастьян Лекорню на засіданні Комітету з питань оборони Національної асамблеї у четвер, 29 лютого, повідомляє видання Zone militaire. Глава відомства зазначив, що Париж «теж хоче зробити щось корисне» у питанні авіації для української армії.

Він сказав, що у Франції на озброєнні є не так багато Mirage 2000, а їхнє технічне обслуговування було б «дуже складним завданням». Тож у Парижі вирішили допомогти Україні з підготовкою пілотів.

Крім того, країна вклала кошти та інженерні розробки в адаптацію бомб A2SM (класу «повітря-земля») до поколінь радянських літаків Су-24 та МіГ-29, які має Україна.

Лекорню сказав, що держава щомісяця передає Україні 50 бомб A2SM, що сумісні з радянськими літаками, і «це зміна правил гри».

«І це було найважливіше. Після цього точаться дискусії про авіацію, але вона ніколи не є центральним пунктом, на якому ми концентруємось», – додав міністр.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *