Франція передасть Україні нову партію зенітних ракет для ЗРК SAMP/T: що відомо

Франція поставить Україні нову партію зенітних ракет Aster до системи ППО SAMP/T. Про це попередив Національну асамблею країни міністр збройних сил Франції Себастьян Лекорню.

«Я, мабуть, можу вам повідомити, що щойно підписав (відправку) другої партії ракет Aster саме для того, щоб той ЗРК SAMP/T, який ми передали з італійськими партнерами, продовжував працювати в Україні. Мова йде про перехоплення російських ракет», – сказав Лекорню.

Він не уточнив ані кількість переданих ракет, ані графік поставок.

Лекорню раніше попереджав, що Франція передасть Україні ракети Aster та сотні одиниць старої бронетехніки. Він пообіцяв, що ракети та бронетехніка будуть поставлені в Україну вже цього року.

Зенітний комплекс протиповітряної оборони SAMP/T застосовує виключно ракети сімейства Aster. SAMP/T призначено, серед іншого, для протиповітряного прикриття важливих стаціонарних об’єктів від масованого нападу широкого класу повітряних цілей, що включають літаки, крилаті та балістичні ракети.

Зазначений ЗРК може знищувати ворожі літаки на дальності від 3 км до 100 км та балістичні ракети на дальності від 3 км до 25 км, висота ураження – до 25 км. Усі 8 ракет Aster 30, які містяться на одній пусковій установці, можуть бути відстріляні в одному залпі за 10 секунд.

Сама ракета Aster-30 має стартову масу в 510 кг, зокрема масу бойової частини в 20 кг, та максимальну швидкість польоту до 1400 м/с. 

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *