Через війну в Україні запроваджують виплати на дітей до 11 тисяч гривень: хто отримуватиме ці гроші

В Україні запроваджено новий вид соціальної допомоги «Дитина не одна». Це буде фінансова допомога. Виплати на дітей становитимуть від 6 до 11 тисяч гривень.

Така допомога передбачена постановою Мінсоцполітики, пише sud.ua.

Новий вид виплати призначений для дітей, які стали сиротами під час війни. На жаль, від початку повномасштабного вторгнення в Україні щороку близько 4 тисяч дітей стають круглими сиротами. До того часу, як такій дитині офіційно присвоять статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, зазвичай проходить не менше півроку. І весь цей період на утримання дитини держава не виділяє ніяких коштів. Тому ця допомога запроваджена саме на такий піврічний період.

У цей період дитина, що осиротіла, може перебувати в сім’ї родичів, або тимчасово перебувати у прийомній сім’ї чи в дитячому будинку сімейного типу. Отже в цей час держава виплачуватиме на неї соціальну допомогу. Розмір цієї допомоги становить:

  • для дітей до 6 років – 6 407,5 грн;
  • для дітей від 6 до 18 років – 7 990 грн;
  • для дітей до 6 років з інвалідністю – 8 970,5 грн;
  • для дітей від 6 до 18 років з інвалідністю – 11 186 грн.

Через війну в Україні запроваджують виплати на дітей до 11 тисяч гривень: хто отримуватиме ці гроші

Хто може звернутись по таку допомогу

Звертатися по таку допомогу можна до органів соцзахисту населення, у ЦНАП або у виконавчі органи територіальних громад. Подати заяву на допомогу може хтось із дорослих, які взяли на себе турботу про дитину на цей період, поки держава визначить її статус. Отже, може подавати заяву:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • людина, до якої тимчасово влаштовано дитину, якщо родина постійно проживає в Україні;
  • представник прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу, в якому тимчасово перебуває дитина.

При цьому виплату призначеної допомоги можуть продовжити більше ніж на півроку, якщо період тимчасового влаштування дитини продовжено. Але в такому випадку має бути відповідний наказ Служби у справах дітей.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *