Чи буде продовжено американський ленд-ліз для України: відповідь МЗС

Майже два роки тому президент США Джо Байден підписав акт про ленд-ліз для України, який передбачав передачу американської зброї через механізми оренди або позики. Однак його так і не було застосовано, термін дії документа сплив 30 вересня 2023 року, оскільки він був ухвалений лише на один бюджетний рік. Попри це, українська сторона упродовж минулого року працювала над подовженням Акту про ленд-ліз і на 2024-й фіскальний рік.

Про це йдеться у відповіді Міністерства закордонних справ України на запит OBOZ.UA. Там зазначили, що американський ленд-ліз як механізм є важливим для нашої держави. 

«За результатами проведеної роботи відповідне положення було відображене в ухваленому Палатою представників Конгресу США 14 липня 2023 року проєкті закону «Про асигнування на потреби національної оборони», – сказано в повідомленні. 

Однак розроблений в Сенаті США законопроєкт «Про асигнування на потреби національної оборони на 2024 р.» не містить положення щодо продовження ленд-лізу для України на 2024-й рік. Так сталося через те, що проєкт поправки щодо продовження його дії не було виставлено на голосування під час ухвалення законопроєкту.

Попри це, українські дипломати у Штатах продовжують працювати у цьому напрямку.

«Посольство України в США продовжує діалог з офісами найбільш впливових сенаторів з проханням щодо підтримки цієї ініціативи, зокрема уже напрацьованою є ініціатива сенатора Джона Корніна щодо продовження дії Закону про ленд-ліз для України на 2025-2026 роки яка може мати вигляд поправки до одного з законів про асигнування», – зазначили в МЗС. 

Раніше ми писали про те, чому американський ленд-ліз для України так і не запрацював. Цей документ передбачав зняття низки бюрократичних обмежень, що затягували виділення допомоги для України зброї та військової техніки. Однак озброєння від Штатів надходило безкоштовно, тому й не було потреби брати його в оренду чи позику. 

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *