Чому було заблоковано і як розблокували домен Ukr.net

Причиною збою в сервісі Ukr.net стало те, що реєстратор доменних імен Network Solutions без будь-яких попереджень заблокував цей домен. Блокування відбулося через наявність на порталі UKR.NET трьох матеріалів.

Їх публікація була заборонена ухвалою Вищого суду штату Каліфорнія округу Лос-Анджелес від 23 січня 2024 року за позовом Станіслава Кондрашова та компанії Telf AG, зазначив реєстратор. Про це повідомляє OBOZ.UA із посиланням на Ukr.net.

«З другої години ночі команда УКРНЕТ намагалася з’ясувати обставини блокування. Одразу підключився один із власників бізнесу, підприємець із Силіконової долини. До 05:30 ранку за київським часом зі свого офісу в Токіо він вів комунікації зі службою підтримки реєстратора. Згодом знайшов та залучив до вирішення питання керівництво компанії, намагаючись донести найважливіше: проблема має національний масштаб та зачіпає стратегічні для України інтернет-сервіси», – сказано в повідомленні.

Згодом зʼясувалося, що блокування домену UKR.NET має юридичні підстави.

Усвідомлюючи важливість для багатьох українців доступу до своєї пошти та можливості читати новини, власник компанії почав шукати допомогу. Зокрема, він звернувся до пані посла України в США Оксани Маркарової – вона відреагувала блискавично і, як тільки почався її робочий день, вона пообіцяла надати будь-яку можливу допомогу та підтримку.

Про інцидент також поінформували корпорацію з управління доменними іменами та IP-адресами ICANN. РНБО, Міністерство цифрової трансформації України, адміністратор домену .UA, компанія Хостмайстер, Інтернет Асоціація України, інтернет-провайдери, СБУ та українські ЗМІ активно привертали увагу людей, урядових, галузевих та громадських організацій в Україні та США.

«З початком нового робочого дня в США, о 16:15 за київським часом, представник реєстратора проінформував, що вони вивчають проблему. За пів години блокування було знято. Посольство України в США на цьому не зупинилися: Оксана Маркарова повідомила про те, що вони очікують на другу відповідь від компанії щодо аналізу причин блокування домену UKR.NET, щоб уникнути повторення подібного в майбутньому», – зазначили в компанії. 

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *