Кожна посада в армії забезпечує певну частину роботи, необхідну для виконання того чи іншого завдання. Та громадяни можуть самостійно обрати посаду за своїм бажанням та певними навичками.
Про це розповіли на сайті «24 канал».
Міністерство оборони України співпрацює з декількома рекрутинговими платформами:
- Lobby X;
- Robota.ua;
- Work.ua;
- OLX.
Через них люди можуть пропонувати свої кандидатури до певних підрозділів та на визначені спеціальності.
У оголошеннях військові частин можна побачити, яких саме спеціалістів їм зараз бракує. На сайтах доступні понад 3000 актуальних вакансій до всіх напрямів військ Сил Оборони.
Проте кожному підрозділу для виконання бойових завдань потрібні певні спеціалісти:
- солдатський особовий склад – вузькі спеціалісти, які виконують специфічні функції;
- керівний склад – різні види військ потребують командирів різного рангу, які керуватимуть різною кількістю людей та мають свій рівень відповідальності;
- сержантський склад – це експерти, які володіють навичками керування невеликими командами. Вони взаємодіють зі співробітниками й тому повинні мати високі комунікативні та організаційні навички та вміти взаємодіяти з іншими відділами.
Які є невійськові посади в армії
Будь-якому підрозділу Збройних Сил потрібні фахівці, і це не завжди військові спеціальності. Це можуть бути механіки, будівельники, зварювальники, кухарі або навіть юристи, спеціалісти з документообігу та IT. Усі ці позиції є дуже важливими та необхідними, щоб наша армія могла не лише захищатися, а й бути максимально ефективною.
Посади у війську без бойового досвіду:
- бухгалтер – обов’язки можуть змінюватися залежно від підрозділу, але серед них можна виділити ведення бухгалтерського обліку, проведення розрахунків або нарахування заробітної плати;
- діловод – людина на цій посаді відповідає за ведення документообороту;
- оператор БпЛА – виявлення та знищення ворожих цілей, корегування вогню, спостереження за державним кордоном та виявлення порушників;
- кухар – забезпечує військовослужбовців харчуванням;
- водій – керує транспортними засобами, водійські посади в ЗСУ передбачають наявність прав різних категорій.
Слід зазначити, що фахівці невійськових професій також вважаються військовослужбовцями. Через те, що більшість підрозділів працює в зонах бойових дій.