Як виглядав Володимирський собор в Києві 130 років тому. Архівне фото

У мережі показали архівні фото Володимирського собору в Києві у 1890-ті роки. Його будівництво тривало 20 років, допоки не завершилося у 1882 році.

Відповідну світлину опублікувало київське агентство екскурсій «Спрага» на своїй сторінці у Facebook.

На відповідному кадрі показано православний Володимирський собор зі сторони сучасної вулиці В‘ячеслава Липинського.

Архітектура культових споруд в Україні – Освіта.UA

Раніше цей собор був головним храмом Української Православної церкви Київського Патріархату. Шестистовпний триапсидний храм увінчаний сімома банями будували з 1862-го протягом 20 років.

Спочатку проєктом собору займалися архітектори Іван Штром і Павло Спарро, але пізніше його переробив архітектор Олександр Беретті. У самому споруджені брали участь три архітектори: Рудольф Бернгард, Карл Маєвський та Володимир Ніколаєв.

Вид на Володимирський собор у Києві, 1890-ті рокиФото: facebook.com/spraga.info

У радянські часи собор підпорядковувався Києво-Галицької митрополії Російської Православної Церкви. Також тоді його намагалася закрити тодішня влада у серпні 1929 року «за численними проханнями трудящих» та затвердили організацію в його приміщенні Всеукраїнського антирелігійного музею.

Водночас після утворення Української Православної церкви Київського Патріархату, в 1992 році храм став Патріаршим кафедральним собором цієї конфесії. Наразі там перебувають мощі Святителя Макарія (митрополита Київського) та Великомучениці Варвари.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *