Як дистанційно зареєструвати шлюб з військовослужбовцем

Розповідаємо про можливість спрощеної реєстрації шлюбу для військовослужбовців під час війни

З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, уряд спростив процедуру реєстрації шлюбу для військовослужбовців. Відтепер вони можуть укладати шлюб дистанційно, без особистої присутності на церемонії.

Відповідне рішення закріплено постановою Кабінету міністрів України від 7 березня 2022 року № 213

Ця постанова дозволяє військовослужбовцям, які перебувають на фронті або не мають можливості одружитися офлайн, подати заяву на шлюб через командира. У заяві потрібно вказати основні відомості про себе і нареченого (наречену), включаючи прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, громадянство та обране прізвище у разі його зміни. Ця заява також є підтвердженням згоди на укладення шлюбу.

Фото: УНІАН
Фото: Depositphotos

Після засвідчення підпису військовослужбовця, командир надсилає заяву до відділу ДРАЦС або до територіального органу Міністерства юстиції України, які продовжують свою роботу під час воєнного стану. Всі документи передаються електронними засобами телекомунікацій, а їх оригінали — невідкладно.

Хто може одружуватись за спрощеною процедурою


Скористатися цією спрощеною процедурою можуть військовослужбовці Збройних Сил України, співробітники Державної прикордонної служби, Національної гвардії, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, поліцейські, а також працівники інших правоохоронних органів і закладів охорони здоров’я.

Сам акт реєстрації шлюбу може проводитись без присутності одного або обох наречених, з використанням засобів відеозв’язку. Крім того, реєстрацію шлюбу можуть засвідчити керівники закладів охорони здоров’я, де перебувають або працюють наречені, у присутності двох свідків.

Запис про шлюб складається в день отримання заяви або акту. Свідоцтво про шлюб видається на підставі складеного запису у день звернення до відділу ДРАЦС. Якщо звернення до відділу, де зареєстровано шлюб, неможливе, свідоцтво видається в іншому відділі після внесення даних про шлюб до Реєстру.

Реєстрація шлюбу для військовослужбовців у воєнний час звільнена від сплати державного мита, що теж значно полегшує цей процес.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *