Як правильно зберігати питну воду та убезпечитися від зараження бактеріями? Поради від ЦГЗ

У Центрі громадського здоров’я повідомили, що станом на 11:00 до закладів охорони здоров’я не надходили звернення щодо отруєння водою від людей, які перебували в «Охматдиті».

Раніше волонтерка Катерина Терехова повідомила, що невідомі принесли до київської лікарні пляшку з отруєною водою. Також жінка додала, що вона та ще декілька людей отримали «хімічне отруєння».

На тлі цього інциденту в ЦГЗ розповіли про правила поводження з питною водою та як убезпечити себе від інфікування хворобами.

Так, фахівці радять не зберігати воду на сонці, адже ємність, у якій вона зберігається, нагрівається. Через це нерідко виділяються шкідливі речовини, які потім можуть потрапити в людський організм.

Натомість краще зберігати її у холодному або темному місці та обов’язково – закритою.

«Вода в закритих пляшках запобігає потраплянню бактерій і забруднень, тож завжди закривайте пляшку після використання.

Відкрита пляшка може стати місцем розмноження мікроорганізмів», – кажуть експерти.

Крім того, перед споживанням варто перевірити термін придатності: бутильована вода, як і кожен продукт, його має. Якщо ж випити воду після вказаної дати, можуть виникнути проблеми зі здоров’ям.

У ЦГЗ зазначають, пляшку води не слід залишати відкритою надовго. Оптимальний термін – не більше 3-5 днів. Після цього часу якість води може погіршуватися.

Воду слід зберігати подалі від хімічних засобів, додають у Центрі громадського здоров’я.

«Не зберігайте бутильовану воду поруч з агресивними хімікатами, наприклад, миючими засобами, оскільки пластикові пляшки можуть вбирати запахи та речовини з навколишнього середовища», – стверджують фахівці.

Також рекомендують не заморожувати воду в пляшках. Пластик, з якого вони виготовлені, може тріскати та пошкодитися. Таким чином туди можуть потрапити шкідливі речовини.

Крім того, варто використовувати фільтри для багаторазових пляшок для додаткового очищення води. А ще це покращить її смакові властивості.

При використанні багаторазових пляшок, їх потрібно регулярно мити з відповідними засобами. Якщо цього не робити, там можуть розвинутися небезпечні бактерії.

Натомість одноразові пляшки не слід використовувати повторно.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *