Як тепер вирішити проблему з «євробляхою» і не платити гігантський штраф: названі способи

В Україні після закінчення дії з 11 листопада пільгового тарифу для розмитнення авто з іноземною реєстрацією власникам «євроблях», які не встигли це зробити, загрожують великі штрафи. Експерти назвали єдині способи, що залишилися, як можна уникнути таких санкцій.

Які це варіанти, і як законно «обійти пастки», пояснили в громадській організації «Авто Євро Сила».

Що не потрібно робити

Фахівці попередили «євробляхерів» про фейк, що розганяється, нібито при здачі машини на розбирання власники транспорту можуть позбутися проблеми. Але це не правда. Що ж відбувається насправді?

  • Якщо ви особисто загнали (ввезли) автомобіль на єврономерах в митному режимі транзит чи тимчасового ввезення інформація про вас (ваш паспорт, прописка) наявна у митній базі. І відповідно притягнути до відповідальності за порушення митних правил і оштрафувати на 170 тисяч гривень для працівників митниці — не проблема.
  • Якщо ви не ввозили євробляху, але купували страховку на цю машину, або хоча б раз щодо вас поліцією було винесено постанову про порушення ПДР — митниця взмозі без труда вас знайти та «впаяти» 170 тисяч гривень штрафу.

Варіант 1: залишитися без авто, але уникнути штрафу

  1. Законний спосіб позбутися «євробляхи», якщо її не можна розмитнити або вивезти, це перевезти в митний режим «відмова на користь держави».
  2. Можна, і це законно, позбутися зобов’язання перед митницею по авто на єврономерах, яка знищена, пошкоджена в ДТП, вкрадена — завершити митний режим транзит, тимчасового ввезення, розповіли експерти.

Варіант 2: домовитися з ветеранами

Водії «євроблях» також зараз можуть звернутися за допомогою, очевидно за грошову винагороду, до ветеранів АТО/ООС, щоб вони допомогли їм легалізувати транспорт.

Річ у тому, що в учасників бойових дій (з посвідченням УБД і довідкою про перебування в зоні ООС більше ніж 90 днів з 15.05.2021) терміни для пільгового розмитнення не закінчилися 10 листопада, як в інших, а діють по 8 лютого 2022 року.

Як відбувається передача «євробляхи» на користь держави

Один з власників авто на єврономерах, чий вантажний бусик не підпадав під умови пільгового розмитнення, днями передав транспорт на користь держави, уникнувши накладення штрафу.

Так, тепер машина Андрія буде передана на благодійність — вона відправляється в одну з військових частин для перевезення курсантів.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *