Європейська країна з 5 червня заборонила в’їзд українцям без біометричних паспортів

Українцям без наявності діючих біометричних паспортів не можна в’їжджати до однієї з європейських країн. Стало відомо що заборона діє з 5 червня.

Йдеться про Ірландію, де нашим співвітчизникам надавали значну грошову підтримку. У Міністерстві юстиції зазначили, що безвізовий в’їзд для українців зберігається.

До зазначеної дати громадянам України дозволяли в’їзд до Ірландії з простроченими внутрішніми або біометричними паспортами. Таке послаблення діяло тимчасово у зв’язку зі вторгненням до нашої країни російських окупантів. Але тепер держава скасувала це положення.

«З 5 червня громадянам України відповідно до розділу 4 Закону про імміграцію 2004 року для в’їзду в державу потрібен дійсний біометричний паспорт. Для поточних бенефіціарів тимчасового захисту в Ірландії важливо знати про цю вимогу, якщо планують тимчасово виїхати з країни», — повідомили у відомстві.

У Мінюсті Ірландії уточнили, що призупинення вимоги щодо біометричних паспортів для українців погодили з практикою інших держав-членів Євросоюзу відповідно до вказівок Комісії ЄС. Проте після початку війни ситуація змінилася. Тепер важливо перейти від екстреного до більш стійкого реагування.

Європейська країна з 5 червня заборонила в'їзд українцям без біометричних паспортів

За даними Міністерства, у більшості українців, які приїжджають до Ірландії, є діючі біометричні паспорти, тому для них нічого не зміниться. Також вказано, що бенефіціари тимчасового захисту в Ірландії не втратять захист, без цього документу. Однак якщо вони планують подорожувати за межами країни, для повторного в’їзду знадобиться дійсний біометричний паспорт.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *