У катастрофі з гелікоптером Державної служби з надзвичайних ситуацій у Броварах, що забрала життя 14 людей, загинули троє співробітників ДСНС. Бортовий механік Іван Касьянов, командир повітряного судна Олександр Василенко та пілот Костянтин Коваленко були фахівцями своєї справи і присвятили життя порятунку інших.
Усі троє служили у Ніжинському авіаційному полку. Що відомо про загиблих авіаторів, розповіли журналісти «Суспільного».
З дитинства мріяв працювати в ДСНС і пройшов задля цього довгий шлях навчання. Попри можливість залишитися працювати в Києві, повернувся до Ніжина, вступив на службу до авіаційного загону і будував плани на життя. Як ніжинські вчителі згадують про свого учня Івана Касьянова, який був бортовим механіком, та що відомо про командира повітряного судна і пілота, що загинули в авіакатастрофі в Броварах.
«Мені прийшло повідомлення від Валентини Іванівни, в якій було сказано три слова: «Немає мого синочка», — розповіла подруга матері Івана Касьянова Валентина Ільченко.
Валентина Ільченко – вчителька зарубіжної літератури у 16 гімназії в Ніжині. Там працює і мама Івана Касьянова, бортового механіка, який загинув у Броварах під час падіння гелікоптера 18 січня. Він сам навчався також тут. У холі школи його фото зі свічкою.
«Для мене оця звістка, що Вані вже немає – це страшна трагедія. Це був шок, тому що, як кажуть забирають кращих», – розповіла класна керівниця Івана Касьянова Людмила Сидорович.
Людмила Сидорович була класним керівником Івана. Згадує, хлопець із дитинства мріяв працювати у ДСНС. Задля цього пройшов довгий шлях – навчався у Державному університеті інфраструктури та технологій, потім – вступив до лав ЗСУ, далі було навчання у Національному авіаційному університеті. З 2017 року працював у ДСНС, а у 2020 році став бортовим механіком.
«Я згадала його напередодні загибелі, як раз мені сповістили про цю страшну звістку. Я згадую його твори, як він писав, твори із зарубіжної літератури. Я намагалась знайти помилку, але їх не знаходила», – згадує жінка.
Попри можливість будувати кар’єру у Києві, Іван повернувся до Ніжина. Та вступив на службу до авіаційного загону.
У Ніжинському авіаційному загоні, наразі не коментують загибель екіпажу у Броварах, посилаються на таємницю слідства. За словами підполковника цивільного захисту Олександра Нікшуна, всі троє авіатори були професіоналами своєї справи.
«Стосовно цього екіпажу – це досвідчені пілоти, працівники ДСНС. Більше того вони вже давно освоїли цей вертоліт, який за нашими даними працює в Україні вже з 2020 року, і саме цей гелікоптер французького виробництва залучався не раз із транспортування особового складу ДСНС, до рятувальних і різних операцій», – розповів ніжинський міський голова Олександр Кодола.
Олександр Василенко — командир повітряного судна закінчив Харківський інститут льотчиків, літав на Мі-8, Мі-9, Мі-24. У середині двохтисячних років перебував із миротворчою місією в Ліберії та Сьєрра-Леоне. Учасник АТО. Працював у Ніжинському авіазагоні із 2011 року.
Констянтин Коваленко — пілот авіаційної ескадрильї спеціального призначення. Він прийшов до Ніжинського авіаційного загону у 2021 році, до цього служив в авіаційній частині у Львівській області. Був учасником АТО.
Детальніше — дивіться у сюжеті:
Олександр Василенко, командир повітряного судна
Олександр Василенко освіту отримав у Харківському інституті льотчиків. Він літав на гелікоптерах Мі-8, Мі-9, Мі-24. Чимало про професійність Василенка може сказати вже хоча би той факт, що у середині двохтисячних років перебував із миротворчою місією в Ліберії та Сьєрра-Леоне.
У Ніжинському авіазагоні Василенко працював із 2011 року, обіймав посаду інструктора авіаційної ескадрильї спеціального призначення на вертольотах. Брав участь у антитерористичній операції на Донбасі.
Костянтин Коваленко, пілот
Констянтин Коваленко був пілотом авіаційної ескадрильї спеціального призначення. Він прийшов до Ніжинського авіаційного загону у 2021 році. До цього – служив в авіаційній частині у Львівській області. Був учасником АТО.