Біженців, які повернуться в Україну, працевлаштовуватимуть в оборонну промисловість

Українських біженців, які повернуться до України, працевлаштовуватимуть в оборонну промисловість. Про це під час Німецько-українського бізнес-форуму розповів радник Президента України Олександр Камишин.

За його словами, у 2025 році Україна та Німеччина почнуть реалізовувати перший проект щодо повернення українських біженців на батьківщину. Біженцям дадуть роботу в оборонній промисловості. Зокрема, реалізовуватиме цей проєкт з українського боку нове Міністерство національної єдності.

Раніше німецький канцлер Олаф Шольц заявив, що українців потрібно стимулювати повернутися додому (йому не подобається, що мало працевлаштовано українських біженців). За його словами, це питання він уже обговорював із президентом України Володимиром Зеленським.

Слід зазначити, що після 24 лютого 2022 року в Німеччині понад 1,12 млн українських біженців оформили тимчасовий захист (на другому місці за цим показником Польща, там зареєстровано близько 976 тисяч українців). Українським біженцям надають матеріальну та медичну допомогу, надають безкоштовне житло та частково оплачують комунальні послуги. Українські біженці можуть здобути освіту або пройти безкоштовні курси німецької мови та влаштуватися на роботу. ФРН продовжила термін перебування біженців з України до березня 2025 року, водночас трохи змінивши правила в’їзду в країну та розмір виплат.

Біженців, які повернуться в Україну, працевлаштовуватимуть в оборонну промисловість

У 2024 році у ФРН сума виплат для біженців збільшилася на 12%. Самотній дорослий та батьки-одинаки отримують від німецької влади по 563 євро на місяць, сімейні пари — по 506 євро на особу, діти до 5 років – 357 євро на місяць, діти 6-13 років – 390 євро на місяць, а діти 14-17 років – по 471 євро на місяць.

Влада Німеччини останнім часом активно працює над працевлаштуванням українських біженців. І досягла у цьому певних успіхів. Так, за даними Федерального агентства зайнятості, якщо на початку 2024 року у Німеччині було працевлаштовано близько 20% українських біженців, то станом на осінь роботу знайшли близько 38% усіх працездатних українських біженців.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *