Вакансій більше, ніж бажаючих працювати: названо сфери, в яких роботодавці конкурують за співробітників

В Україні в будівництві на 10 вакансій – менш ніж 14 резюме. А в готельно-ресторанному бізнесі взагалі вакансій більше, ніж резюме. На 10 вакансій – менше ніж 7 резюме. Фактично, третина робочих місць може залишитись не зайнятою. Значна проблема також спостерігається в логістиці: на 10 вакансій – менш як 8 резюме.

Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA. Серед робітничих спеціальностей також спостерігається критична нестача працівників. На 10 вакансій – близько 7 резюме. У сфері охорони та безпеки співвідношення вакансій до резюме – 10 до 5. Тобто кожна друга вакансія може залишитися відкритою. Для порівняння, ще у 2021-му, до великої війни, у вересні в логістиці на 10 вакансій було майже 23 резюме (зараз 8). Тобто тоді українці конкурували за робочі місця, а зараз – роботодавці вимушені конкурувати за робітників.

Категорія з найбільшою кількістю вакансій – «готельно-ресторанний бізнес, туризм» – потрапила у список сфер із найнижчою конкуренцією. Водночас серед шукачів справжня боротьба точиться за вакансії «дистанційки», йдеться в дослідженні аналітиків Work.ua.

Найбільше кандидатів прибуло у прифронтових регіонах: Херсонській (+4%), Запорізькій (+4%), Миколаївській (+3%), Одеській (+2%) області. Помітно побільшало шукачів якраз у категоріях «Освіта і наука» (+7% кандидатів) та «Культура, музика, шоубізнес» (+4%), де в серпні відбувся найбільший приріст пропозицій роботи.

Тенденція на зменшення кількості молоді на ринку праці почалася з липня й тривала впродовж серпня. Це пов’язано із закінченням канікул у студентів. За статистикою бачимо, що працівників віком до 18 років поменшало на 36%. Стало менше й шукачів від 18 до 24 років на 7%. Суміжна тенденція – зменшення шукачів без досвіду на 12%.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *