Ukrainian Fashion Week після 2,5 року повномасштабної війни повернувся у Київ, але команда не забула про те, якою ціною вдалося організувати модний показ. Саме тому на подію були запрошені ветерани війни з протезами, щоб показати, що люди, які пережили важкі поранення, також важливі і є повноцінною частиною суспільства.
Показ мод відкрили п’ятеро учасників фонду протезування військових Revived Soldiers Ukraine – Артем Мороз, Максим Єрмохін, Микола Левкун, Дмитро Терещенко та Олександр Кунгуров. Як повідомляє благодійна організація, вони були моделями на цьогорічному Ukrainian Fashion Week у бренду Andreas Moskin.
«Вишуканий одяг у стилі українського бохо поєднав традиції з сучасним баченням моди та, водночас, став чудовим прикладом того, що мода може бути інструментом діалогу з суспільством. Воїни, які пройшли протезування з Revived Soldiers Ukraine у США стали частиною не просто показу мод, а важливого проєкту, який продемонстрував незламність духу українського народу та підкреслив важливість підтримки та визнання наших Героїв», – зазначив фонд.
Показ почався з того, що посеред подіуму присутні в залі побачили чоловіка із протезованими ногами, який сидів на стільці. Згодом він встав і пішов вздовж глядачів. Усі образи на ветеранах були у спокійних нюдових тонах.
У коментарях українці вражені тим, що організатори показу мод вирішили дозволити ветеранам війни з важкими пораненнями продефілювати із професійними моделями:
- «Круті!»
- «Вони й досі вражають… Слава Україні».
- «Дуже потужно та круто».
- «Ви робите дуже важливу справу! Вперше в Україні!»
- «Такі красиві хлопці й дівчата з неймовірною силою. І дуже стильний одяг».
Як пояснює Ukrainian Fashion Week, ідея створити таку колекції була натхненна фільмом «Білий птах з чорною ознакою»: «Andreas Moskin представляє колекцію SS25, натхнену естетикою бохо та українським поетичним кіно 1960-70-х років, а саме кінокартиною «Білий птах з чорною ознакою» Івана Миколайчука та Юрія Іллєнка. Створюючи колекцію, дизайнери Андрій Моськін та Андреас Білоус зверталися до тем ностальгії за втраченим та недооціненим, зустрічі свого та чужинського».