1 квітня 2023 року набрав чинності закон про е-резидентство. Це нововведення дозволить іноземцям вести бізнес в Україні.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації України. Органи влади протестують сервіс, за допомогою якого іноземці зможуть подавати заявку на набуття статусу е-резидента.
«Незабаром відбудеться тестування проекту для держорганів. А після затвердження всієї необхідної додаткової нормативно-правової бази іноземні IT-фахівці зможуть ставати підприємцями в Україні та сплачувати податки до держбюджету. І це все онлайн», – йдеться у повідомленні.
Наразі команда Мінцифри у співпраці з НБУ, МЗС, Мін’юстом, МВС, СБУ та Державною податковою службою працює над розробкою нормативно-правової бази, необхідною для успішного запуску проекту е-резиденства. Влада також проводить тестування сервісу, який дозволить іноземним громадянам подавати заявки на отримання статусу е-резидента.
«Після завершення етапу тестування, планується залучити близько 1000 е-резидентів. Для запуску проекту повноцінно необхідно отримати останній дозвіл від Національного Банку України. Однією з головних можливостей для е-резидентів буде переведення валюти на їхні рахунки за кордоном. У рамках проекту очікуються додаткові доходи для українського бюджету. Крім того, проект сприятиме популяризації України як провідного світового IT-бренду та зміцненню позицій країни у міжнародних рейтингах, включаючи Doing Business», – заявив заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.
Запуск проекту е-резидентства надасть можливість іноземцям швидко стати підприємцями в Україні та керувати своїм бізнесом віддалено, використовуючи сучасні технології. Крім того, вони зможуть підписувати документи електронним підписом, відкривати та керувати своїми банківськими рахунками, а також сплачувати податки на спеціальних пільгових умовах.
Згідно із законодавством, е-резидентами не можуть стати підприємці, які отримують дохід в Україні. Таким чином, е-резиденти зможуть надавати послуги лише іншим іноземним громадянам.
Громадяни Росії та країн, що входять до «сірого» або «чорного» списку FATF, стати е-резидентами не зможуть.