В Україні графіки відключення електроенергії застосовують не тільки у випадку, якщо росіяни пошкодили генерацію (виробництво струму), також графіки запроваджують і після пошкодження мереж передачі електроенергії. Там, куди є можливість передати струм, графіки можуть скасувати швидше (або ж не вводити їх).
Про це у відповідь на питання, «чому на заході України не вимикають світло?», відповіли в компанії ДТЕК. Графіки відключення вводять, коли електроенергії не вистачає. Це може відбуватись з двох причин: електростанції не можуть виготувати достатньо електроенергії, або ж порушені мережі передачі струму.
«Цілісність електромереж так само важливо, як і виробництва електроенергії. Росіяни це розуміють і саме тому намагаються пошкодити мережі», – розповідають в ДТЕК. Там, куди є можливість передавати струм, графіки можуть скасовувати. Тоді як вони можуть діяти в тих регіонах, де досі ускладнена передача струму.
Що робити, якщо струм має бути за графіком, а його немає
Якщо за вашою адресою не проводяться аварійні чи планові роботи, то необхідно переконатись, що немає пошкоджень в будинку. Отже, слід зробити наступне:
- Зверніться до ОСББ, ЖБК або керуючої компанії для перевірки стану внутрішньобудинкових мереж.
- Якщо проблема не в них, ОСББ або керуюча компанія подасть нам заявку для вирішення проблеми.
«Щоб швидко повернути світло в оселю, важливо знати де сталась аварія та хто відповідає за цю частину мереж: ДТЕК Київські електромережі відповідає за енергообладнання та електролінії, що доставляють електрику до вашого будинку. ОСББ, ЖБК або керуюча компанія – за мережі всередині багатоквартирних будинків. Власник квартири чи будинку – за проводку всередині житла», – пояснюють в ДТЕК.