Віддалена робота стає все більш популярною в Україні. Серед причин – можливість заробляти добрі гроші, не виходячи з дому. Зокрема, деякі роботодавці готові платити своїм співробітникам 40 тис. грн зарплати та більше.
Наприклад, виробник меблів шукає конструктора корпусних меблів від 60 до 70 тис. грн. «Вміння працювати в конструкторських програмах: Базис-Мебельник чи інших. Потрібен досвідчений спеціаліст», – йдеться в оголошенні.
Онлайн-школа шукає менеджера з продажу освітніх послуг. Платити обіцяють від 16 до 40 тис. грн. До обов’язків, серед іншого, входитиме:
- проведення демонстраційних, вже розроблених уроків;
- презентація платформи та реалізація пакету уроків під потреби зацікавлених клієнтів.
Digital-агентство шукає оператора чату з обов’язковим знанням англійської мови на рівні B1 (мінімум) для роботи в нічну зміну. Платити обіцяють від 20 до 70 тис. грн. Потрібно буде серед іншого «взаємодіяти з потенційними клієнтами в режимі чату по скриптах компанії», а також створювати потенційну базу клієнтів.
Роботодавці відмовляються від старих зарплат
Водночас українські роботодавці підвищують зарплати своїм співробітникам. Мета – утримання персоналу та залучення нових висококваліфікованих працівників в умовах нестачі трудових ресурсів в країні. Зокрема, середня зарплата у вакансіях на сайтах роботи зросла у липні 2024 року до 19 553 грн – з близько 17 000 на початку року.
За даними Мінекономіки, на рівень оплати праці у 2023-2024 роках продовжують впливати фактори 2022 року – наслідки активних бойових дій на значній території України. Зокрема:
- тимчасова втрата значної території;
- руйнування інфраструктури та підприємств (або їхнє пошкодження, що зумовило припинення діяльності);
- суттєві перманентні руйнування логістики;
- значна кількість людей працездатного населення за кордоном та у лавах Збройних сил України, «що створює значні структурні дисбаланси на ринку праці».
Втім, зазначається, що самі українці хочуть заробляти ще більше. Так, середня зарплата, яку вони зазначають у резюме, становить 20 414 грн.