В Україні зростуть тарифи на газ, тепло та гарячу воду: в Нацбанку розповіли, коли чекати

В Україні підвищать тарифи на низку комунальних послуг – зокрема газ, гарячу воду та опалення. Проте, найімовірніше, не раніше 2025 року – за очікуваннями, доти діятиме мораторій на комунальні тарифи. Таким чином, у 2024 році українці сплачуватимуть за ці послуги за нинішніми розцінками.

Такий прогноз зробили в Нацбанку. Там зазначили: відмова від підвищення тарифів на такий термін дозволить стримувати зростання цін.

«Її (адміністративну інфляцію. – Ред.) буде стримувати дія мораторію на підвищення тарифів на газ, гарячу воду та теплопостачання. Який, за припущеннями цього прогнозу, буде скасовано лише у 2025 році», – підкреслили в НБУ.

При цьому наголошується: навіть попри високу соціальну значущість тарифів, яка впливатиме на Кабмін, після скасування мораторію уникнути їхнього підвищення не вдасться. І тарифи доведеться підвищувати до ринкових рівнів.

Різкого стрибка цін не буде

Втім, наголошується, різкого зростання розцінок не буде. Швидше за все:

тарифи підвищуватимуть у кілька етапів;
цей процес супроводжуватиметься розширенням підтримки населення субсидіями.
На світло тариф можуть підвищити раніше

Водночас, нагадаємо, мораторій не поширюється на всі види комунальних послуг. Зокрема, дозволено підвищувати тарифи на холодне водопостачання та електроенергію.

Втім, у найближчі кілька місяців у планах влади підвищення тарифів немає. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, очікується, що поточний тариф – 2,64 грн за кВт*годину – діятиме до закінчення опалювального сезону 2023/2024. Тобто до березня-квітня.

Річ у тім, повідомив він, що до кінця грудня 2023 року в Україні діє положення про покладання спецобов’язків на учасників ринку електроенергії (ПСО) стосовно забезпечення доступною електроенергією населення. І дію цього режиму мають намір продовжувати.

«Ми продовжуватимемо дію ПСО до кінця опалювального сезону. Тому питання підвищення тарифів навіть не обговорюється», – сказав міністр.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *