Наприкінці вересня президент Володимир Зеленський призначив головою Броварської районної державної адміністрації Георгія Біркадзе – відомого бізнесмена, який опікувався на Київщині дитячими будинками. «Моя Київщина» вирішила дізнатися в новоспеченого чиновника про його плани розвитку регіону.
— Як би ви охарактеризували край, у якому ви з недавніх пір господарюєте?
— За лічені тижні моєї роботи на цій посаді я багато хорошого дізнався про Броварський район. Тут дуже гарні пейзажі – особливо вздовж річки Десна. Є звісно і проблеми. Але в цілому тут є, що розвивати, і я б дуже хотів, щоб він став №1 у Київській області. Тому робитиму все можливе для цього.
— Раніше ви займалися питаннями розвитку житлово-комунального господарства. Тому недивно, що ви багато уваги приділяєте розвитку інфраструктури. Яку б оцінку ви дали району у цьому аспекті?
— Я не можу сказати, що тут нічого не робили до мене. Є багато позитивного. Зокрема це стосується питань освіти та медицини. Але є й багато мінусів. В перший день роботи я одразу поїхав до Калитянської ОТГ, яка є найбіднішою громадою в області. Скажу відверто: був вражений від того, що там побачив. В поганому сенсі…
Загалом у мене зараз так званий тур – я об’їжджаю всі ОТГ особисто, спілкуюся з населенням, вислуховую їх. Звісно, не всі питання вдасться вирішити одразу, але приблизно у 80% питань, гадаю, зможу допомогти.
— Розкажіть про проблеми району, які б ви хотіли вирішити якнайшвидше?
— Перші проблемні питання, які дуже хвилюють місцевих жителів, – це питання створення робочих місць, землі, видобутку піску, очисних споруд, утилізації сміття. Тобто це ті питання, відносно яких роками немає розуміння, як їх вирішити.
Приміром, питання про очисні споруди дуже складне, тому що немає порозуміння із керівництвом міста. Справа в тому, що очисні споруди знаходяться на території району, а їх мережі йдуть через місто у село Красилівка. За кілька тижнів моєї роботи в нас поки що не складаються відносини з містом. Конкретніше: порозуміння в нас немає з мером міста Бровари, до якого я неодноразово звертався. Мені чомусь не можуть надати жодної документації на очисні споруди. Я не розумію, чому багаторічний очільник Броварів не зацікавлений вирішити проблему містян, не зацікавлений у допомозі з боку райадміністрації і чому він не робить кроки, щоб уберегти район від екологічної катастрофи.
З приводу піску, то у нас зроблено кілька кроків. Це питання може бути вирішено за умови злагодженої роботи центральних органів виконавчої влади (Міністерства екологія, Госгеонадр, Держагентства водних ресурсів), обладміністрації, райадміністрації, правоохоронних органів і громад. Наразі ми з Укртрансбезпекою та громадою погодили встановлення вагових комплексів в тих населених пунктах, де видобувають пісок. Це дасть не тільки змогу реально контролювати об’єми, а й унеможливить руйнування доріг, перевантажених автотранспортом.
Також одне з ключових питань в районі – робочі місця. Як ми будемо його вирішувати? Будемо залучати інвестиції, створювати умови та робочі місця для мешканців Броварського району. Якщо ми за рік створимо близько двох тисяч робочих місць, то в нас вже будуть непогані показники.
– Чому так себе поводить Сапожко? Адже таку позицію керівництва міста Бровари можна розцінювати як саботаж?
— Так. На зустрічі з головою ОДА мені чітко поставили завдання вирішити питання з очисними спорудами, чим я одразу і почав займатися. Для початку я попросив надати документацію про виконану роботу по очисним спорудам, оскільки на це були витрачені великі кошти. Втім, мені жодних документів не надали.
Варто зазначити, що я дещо розуміюся у цій галузі. Траса складається з 81 км теплових мереж. Для розуміння: в Києві мережа – 6 тисяч кілометрів. Але тариф однаковий. Вартість складає близько 1400-1500 грн за Гкал. На моє питання, чому такий тариф, відповіді дати не можуть, як і на інші питання. На численні наради, куди ми офіційно запрошували представників міста, ніхто не з’явився.
— Що збираєтесь робити з цією ситуацією?
— Я доповів про цю ситуацію голові ОДА. Пояснив, що не зможу виконати доручення, якщо в мене не буде розуміння. Думаю, що незабаром ми зустрінемося усі разом – буде присутній і мер – тоді й будемо вирішувати разом це питання. В іншому разі нехай правоохоронні органи вживають заходів.
— А які напрацювання вже є відносно залучення інвестицій в район?
— Нещодавно я підписав з виконавчим директором урядового Офісу із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest меморандум щодо інвестиційної співпраці. В рамках меморандуму державний Офіс буде супроводжувати інвестиційні проєкти району.
Документ передбачає покращення інвестиційної привабливості Броварщини шляхом створення сприятливих умов для ведення бізнесу, підготовки пропозицій щодо внесення змін до регуляторних актів, спільного напрацювання програм економічного розвитку Броварського району, забезпечення захисту прав інвесторів, зокрема шляхом надання їм підтримки у вирішенні проблемних питань. Вже зараз є реальна можливість для співпраці компанії з переробки відходів з Калитянської ОТГ. Також є компанії, готові інвестувати кошти в рекреаційні об’єкти на березі Десни.
Загалом, я ставлю собі за мету створення 5 тисяч робочих місць в Броварському районі. Коли мені це вдасться, я вважатиму, що моя місія – виконана.
— А чому саме вас призначили головою РДА?
Я прийшов з досить серйозним проєктом по утилізації твердих відходів, потрапив на прийом до Василя Володіна, якому запропонував рішення у цьому напрямку. Він дізнався про мій досвід і запропонував мені піти у район «антикризовим менеджером» і налагодити систему залучення інвесторів. Я погодився.
— Ви раніше займалися бізнесом. Кому передали управління на час роботи на держслужбі?
— Я частину бізнесу продав. В мене залишилась невелика частка – це виробництво, яким керує моя дружина. Також в мене є керуючий справами партнер, який взяв всі обов’язки по управлінню на себе. Цим я більше не цікавлюсь, а сконцентрувався на новій посаді.
— Також ви раніше активно займалися благодійністю. Чи є ідеї реалізувати якийсь благодійний проєкт на Броварщині?
— Перший наказ, який я підписав, полягає в тому, що всю свою заробітну плату щомісяця я перераховую у дитячий будинок «Надія» в селі Мокрець. Також напередодні 1 вересня я допоміг будинку закупити все необхідне для навчання дітей. Що стосується майбутнього, то я хотів би допомагати й іншим дитячим будинкам. Зокрема я попросив керівника відділу освіти РДА, щоб вона мені надавала перелік дитячих будинків, яким потрібна допомога. Я обіцяю, що в Броварському районі буде велика увага приділена дитячим будинкам та школам-інтернатам.