Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році

На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024 році достроково припинили свої повноваження 31 депутат з шести районних рад Київщини. Заміни депутатів відбулися в Вишгородській, Бучанській, Білоцерківській, Обухівській та Бориспільській райрадах, а Фастівській склад депкорпусу залишився незмінним. Найбільше депутатів вийшло зі складу “Європейської Солідарності” (11 депутатів) та “Слуги народу” (7 депутатів). Хто зайшов натомість, у які ради і від яких партій – у матеріалі КВ.

Вишгородська райрада

Зокрема, згідно із відповіддю Вишгородської райради на запит КВ, за рік зі складу ради вийшло сім депутатів. Так, за власним бажанням покинули депкорпус Вишгородської райради три представники від політичної партії “Слуга народу” Андрій Анісімов, Андрій Кондира та Василь Глущенко, та ще чотири депутати від “Європейської Солідарності” — Андрій Апаров, Костянтин Кожанов, Віктор Павленко та Людмила Черв’яківська. 

“Виконавчому апарату Вишгородської районної ради не відомо про будь-які внутрішні конфлікти чи факти, що могли вплинути на дострокове складання депутатів в районній раді. Причини складання своїх повноважень депутати не зазначали, а також не вказували політичні або особисті мотиви у своїх рішеннях”, — йдеться у відповіді на запит. 

У будь-якому разі, їхні крісла не пустують, і зокрема, Лариса Крадожон зайшла замість Андрія Анісімова від фракції політичної партії “Слуга народу” — експершого заступника голови Київської ОДА за часів Олександра Горгана. Раніше також очолював Поліську, Бородянську та Вишгородську РДА. 

Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році

Про нову депутатку Ларису Крадожон (1971 року народження) відомо, що вона здобула вищу освіту в Харківському державному економічному університеті (бухгалтер-економіст), закінчила Київське Медичне Училище №1, Міжнародний Інститут Теології – бакалавр практичної теології та консультування. Працює головним ревізором Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ. Раніше працювала у Вишгородській міській раді спеціалістом першої категорії фінансово-бухгалтерського відділу. 

Згідно з її декларацією за 2023 рік, з 2023 року вона є власницею квартири на 67,5 кв.м у Вишгороді та землі на 1200 кв.м у Димерській громаді. У Центральній геофізичній обсерваторії ім. Бориса Срезневського вона заробила понад 107 тис. гривень. Та одержала 80 тис. гривень соцвиплат від Департаменту соцзахисту населення КОДА. Готівкою зберігає 50 тис. гривень. Крім цього, у 2019 році заснувала ТОВ “ТЕХНОІНФО”, основним видом діяльності якого є комп’ютерне програмування. Частка Крадожон у статутному капіталі сягає 50% (вартість частки – 35 тис. гривень), інша частка належить киянину Віктору Чумаку. Також Крадожон — чинна виконавча директорка БО “Благодійний Фонд Романа Буковського”

Буковський — політик, пов’язаний з кількома політичними силами. Так, наприклад, у 2015 році його обрали депутатом Київської облради 7-го скликання від “Опозиційного блоку”. На парламентських виборах 2019 року балотувався в народні депутати від “Батьківщини” в 96-му окрузі на Київщині й посів третє місце, набравши менше ніж 9% голосів. А вже у 2020 році став депутатом КОР від “Слуги народу” (№1 у сьомому окрузі, №11 у списку партії).

Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році

Свої повноваження склав й Андрій Апаров — ексдепутат від фракції “Європейська Солідарність”. Замінив його Михайло Недашківський (1968 року народження). Недашківський закінчив Переяслав-Хмельницьку філію Київського державного педагогічного інституту ім. О.М. Горького, за фахом – вчитель фізичної культури, наразі зареєстрований як ФОП з 1999 року в смт Іванкове Вишгородського району. Основна діяльність — виробництво дерев’яних будівельних конструкцій і столярних виробів. На час обрання працював директором ТОВ “А.М.Союз”. Наразі в Єдиному держреєстрі відсутня річна декларація новопризначеного депутата.  

Достроково склав свої повноваження також приватний підприємець та директор ТОВ “Тіоніт Груп” Андрій Кондира. Замість нього депутаткою від “Слуги народу” стала Марина Бесчастна – ексголова Прибірської сільської ради. 

Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році

Марина Бесчастна навчалася у Національній академії держуправління при Президентові України. Також вона закінчила Київське медучилище №1 та Національний аграрний університет в м. Києві за кваліфікацією «Спеціаліст з фінансів».

З 2020 року обіймала посаду першого заступника голови Іванківської РДА, нині є заступником селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Іванківської громади. 

У декларації за 2023 рік вона вказала, що мешкає в селищі Іванківське та має 20 тис. кв.м землі в селище Прибірськ, у якому її чоловіку належить дві земельні ділянки на 4 010 кв.м. Також депутатка користується власністю чоловіка: будинком на 60,2 кв.м та землею на 1229 кв.м в Іванкові. Її чоловік Микола Бесчастний володіє автомобілями Plymouth Voyager (1991), Dodge Journey (2013, дві одиниці), Chevrolet Traverse (2016) та причепом ПГМФ 8304-02 (2017), набутими у різні роки – з 2017 по 2023.

Бесчастна отримала заробітну плату за основним місцем роботи в Іванківській селищній раді в розмірі 747,5 тис. гривень та державну та соцматеріальну допомогу від Управління соціальної та ветеранської політики Вишгородської РДА на суму 35,5 тис. гривень. Крім того, вона задекларувала подарунок у негрошовій формі на суму 104 гривень та додаткове благо від Київської облради у розмірі 1242 гривень. Займаючись підприємницькою діяльністю, чоловік одержав дохід в розмірі майже 14 тис. гривень.

Вадим Крижевський замінив депутата від фракції “Слуга народу” Василя Глущенка — ексдиректора ДП “Димерське лісове господарство”. 

Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році

Крижевський народився 14 травня 1977 року в м. Тячів Закарпатської області. Крім того, він закінчив Міжнародний університет лінгвістики і права (юрист) та має свідоцтво «Про право на заняття адвокатською  діяльністю». Працює журналістом у виданні «Звільнимо». Балотувався до Верховної Ради 8-го скликання на позачергових виборах самовисуванцем, але невдало. Також був помічником-консультантом нардепки від “Об’єднання “Самопоміч” Ірини Сисоєнко, яку у 2024 році затримала, що СБУ затримала у підозрі щодо виготовлення фіктивних документів про інвалідність чоловікам. Тоді разом із п’ятьма спільниками вона отримувала близько 100 тис. доларів щомісяця. 

У своїй декларації він вказав, що має квартиру на 72,82 кв.м в Києві. У селі Жукин Вишгородського району він має кілька об’єктів нерухомості, а саме три земельні ділянки загальною площею 8322 кв.м, садовий будинок на 26 кв.м та три каркасні споруди загальною площею 116 кв.м. Ще на 584 кв.м він має ділянку в селі Гвоздів та на 1 тис. кв.м в селі Небат. Їздить депутат на: Subaru Forester 2008 року випуску. Та має значні заощадження в різних валютах – 49 тис. доларів США, 52 тис. євро та 127 тис. гривень.

Склав свої депутатські повноваження і Костянтин Кожанов від “Європейської Солідарності”, якого у 2021 році СБУ затримала разом із головою Димерської громади Володимиром Підкурганного під час отримання хабаря. На його місці буде Володимир Самійленко. 

Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році

Відкритої інформації про Володимира Самійленко (1997 року народження) небагато. Має він і вищу освіту  – закінчив університет Collegium Civitas в м. Варшава та здобув базову вищу освіту у Львівському університеті бізнесу та права. Із декларації про майно і доходи за 2023 рік відомо, що Самійленко працює головним спеціалістом-юрисконсультом у Головному управлінні Пенсійного фонду Київській області. Також має будинок на 189 кв.м та 4 автівки: Volvo V50 2006 року, Ford Transit Custom 2016 року та дві Lada 212140 — 2011 й 2013 року випуску. Мати — Марина Сергіївна Ганіцька — була заступницею голови Вишгородської райради. 

З доходів Самійленко одержав 20,5 тис. гривень від Управління соціальної політики Бучанської міськради як суму відшкодування платнику податку внаслідок Чорнобильської катастрофи та від Управління Білоцерківської міської ради у розмірі 1 989 гривень. Також ще 30 тис. гривень він одержав як приз від онлайн-казино “ВБЕТ УКРАЇНА”. Готівкою він зберігає 11,5 тис. доларів та 3 тис. євро. 

Замість Віктора Павленка, головного лікаря та начальника Вишгородської станції екстреної медичної допомоги КНП КОР “Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф”, депутатом від фракції “Європейська Солідарність” у раду зайшов Артем Миколайович Омеляненко (1984 року народження), який прописаний у Черкаській області. 

Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році

На сайті ради вказано, що він має вищу освіту – закінчив Черкаський державний технологічний університет. Родом із Золотоноші. Та проходить службу в лавах ЗСУ.

Згідно з декларацією Артема Омеляненка (1984 року народження), депутат має 100% корпоративні права на ТОВ “Аргумент АА”, що складає 50 тис. гривень. Підприємство зареєстроване в Києві, а основною його діяльністю є монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування. Свого часу був членом Переяслав-Хмельницької міської організації від партії “Батьківщина”. Його ж дружина Мар’яна Омельяненко володіє легковим автомобілем Skoda Superb 2005 року випуску, який був придбаний 23.03.2023 року. Вартість на дату набуття права становить 20 тис. гривень. Та має будинок у місті Золотоноша на 82 кв.м.

Артем Омельяненко отримав заробітну плату за основним місцем роботи у військовій частині А0222 у розмірі 154,5 тис. гривень, а також у військовій частині А1937 — 343 тис.  гривень. Крім того, йому було нараховано пенсію від Золотоніського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Черкаської області в сумі 53,3 тис. гривень. Дружина ж отримала соціальну виплату по догляду за дитиною-інвалідом від Управління праці та соцзахисту населення Золотоніської міськради в розмірі 85,5 тис. гривень.

Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році

Наталія Терещенко (1964 року народження) зайшла від “Європейської солідарності” замість Людмили Черв’яківської, яка, крім депутатства, займається підприємницькою діяльністю — уповноважена особа ПРАТ “ХАРЧОПРОДТОРГ” (ресторанна сфера та надання послуг мобільного харчування). Терещенко народилася 13 серпня 1964 року в селищі Іванків Київської області. Освіту здобула в Київському інституті цивільної авіації за спеціальністю “Інженер-технолог”. Перебуває на посаді начальника управління соціального захисту населення Іванківської селищної ради. 

Згідно її декларації за 2023 рік, Наталія Терещенко володіє житловим будинком на 103 кв.м. в Іванкові. Її майно включає земельні ділянки загальною площею 42,1 га в Іванківському та Вишгородському районах. Крім того, вона задекларувала автомобіль чоловіка KIA Soul 2013 року випуску. У 2023 році її доходи включали заробітну плату (489,7 тис. гривень), дохід від оренди майна (4 тис. гривень), пенсію (79,1 тис.гривень), проценти на банківському рахунку (119) та відшкодування внаслідок Чорнобильської катастрофи (7075 гривень). Її чоловік одержав пенсію в розмірі майже 250 тис. гривень, пільги на житлово-комунальні послуги в розмірі майже 32 тис. гривень, одноразову допомогу – 2 900 гривень та 6 468 гривень відшкодувань внаслідок ЧАЕС.

Білоцерківська райрада

Також у цьому році достроково припинила депутатські повноваження 29-річна депутатка Білоцерківської районної ради Анастасія Дубась з Узина від політичної партії «За Майбутнє» і на час обрання депутатом, працювала директором у ФОП Іванов І.А. 

“Повноваження депутата достроково припинені за рішенням Білоцерківської районної ради у зв’язку з особистою заявою депутата про складення ним депутатських повноважень”, — зауважили у відповідь на запит КВ від 25 вересня. 

Своєю чергою, керівництво ради повідомило, що у 2024 році до ради зайшло одразу п’ять нових депутатів. Три від “Європейської Солідарності” та ще два – від партії “Сила і Честь”. На чиє місце зайшли представники цих партій – у відповіді не уточнили. Ними стали Андрій Дворцов, Сергій Драчинський, Анатолій Обухов, Євген Мельниченко та Дмитро Юрковський.

Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 роціАндрій Дворцов був обраний у ЄБВО від партії “Європейська С Солідарність”. 49-річний депутат очолює ТОВ «Шамраївський цукор», одним із власників якого є ексдепутат Білоцерківської міськради від “Сильної України” Сергія Тігіпка Вадим Кушнір, який балотувався до обласної ради від партії ОПЗЖ. Наразі в ЄДР відсутня інформація про його доходи та майно. 

Також Дворцов зареєстрований як ФОП. З 2018 року у Білій Церкві він займається виробництвом пива. Та є головою Київського обласного відділення Всеукраїнського громадського об’єднання “Народна солідарність за соціальний захист та взаємодопомогу”. Також у Білоцерківському міськрайонному суді розглядалася справа за участі Дворцова про адміністративне правопорушення в щодо порушення порядку ведення податкового обліку та надання аудиторських висновків, а саме – обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за період з 1 липня 2019 по 31 грудня 2023 в ТОВ “Шамраївський цукор”. 

Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році

Сергій Драчинський (1972 р.н.) також був обраний у ЄБВО від «Європейська Солідарність», З 2017 по 2020 рік працював директором ТДВ «Шамраївський цукровий завод». 

Згідно з його декларацією кандидата на посаду депутата Білоцерківської райради від 5 листопада цього року. Драчинський одружений та мешкає в селі Руда у власному будинку на 61,1 кв.м та має три ділянки загальною площею на понад 41 тис. кв.м. Його дружина, Людмила Драчинська, має квартиру у Білій Церкві на 66 кв.м, у селі Руда будинок на 35,5 кв.м та три ділянки загальною площею 5 252 кв.м. З 2022 року депутат їздить на  HYUNDAI іx 35 2012 року випуску орієнтовною вартістю 100 тис. гривень. Щодо доходів, то на грошовому забезпечені він одержав зарплату від ФГ “Добробут-10” у розмірі 241,4 тис. гривень та 148 тис. гривень за сумісництвом працюючи директором в ТОВ “Надія-10”. Одержав близько 27 тис. гривень за надання майна в оренду ТОВ “РОШЕН-ЗОДІАК”.

Від “ЄС” в раду зайшов і Анатолій Обухов з Білої Церкви (1966 р.н., обраний у ТВО №1). Обухов – директор ТОВ “Світ торгівлі № 6”, одним із співвласників якого є депутат КОР від “ЄС” Леонід Глиняний. А також є керівником ТОВ “Максі Холдинг”, який також належить Глиняному.

Своєю чергою, Обухову належить ТОВ “Еко Сервіс 2020” та є співвласником ТОВ “Альтера Віта”  (надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна), володіє ТОВ “Господарство “Зелений Гай” (лісівництво та інша діяльність у лісовому господарстві), ТОВ “Техно Інвест” Купівля та продаж власного нерухомого майна 

Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році

Від партії “Сила і Честь” до ради увійшов Євген Мельниченко (1986 р.н.) – помічник директора сільськогосподарського ПП імені Гагаріна. Мешкає у Сквирі. 

У своїй декларації він вказав, що в сумісній власності користується квартирою на 65 кв.м, що належить його матері та має власну квартиру на 53 кв.м, які розташовані у Сквирі. Та в селі Мовчанівка ділянку на 20 тис. кв.м. У березні 2023 року він став власником Volkswagen Passat 2013 року випуску, яку придбав орієнтовно за 5 тис. гривень. Щодо доходів, то працюючи провідним інспектором в державній установі “Центр пробацій”, депутат заробив понад 190 тис. гривень, а в сільськогосподарському приватному підприємстві імені Гагаріна майже 15 тис. гривень. 

Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 роціДмитро Юрковський (1978 р.н.) з Білої Церкви обраний у ЄБВО від партії “Сила і Честь”. Також від цієї партії балотувався до обласної ради, проте не пройшов. Крім депутатської дільності він є директором і власником ПП “БЦ ЛЕГІОН –Д”, яке займається діяльністю приватних охоронних служб. За даними, YouControl, з червня 2024 року Юрковський також зареєстрований як ФОП і займається наданням місць кемпінгу та стоянки для житлових автофургонів і причепів. Крім того, він керує ТОВ “Леді”, яке займається аналогічною діяльністю в селі Трушки з 2001 року. А такоє є співвласником ПП “Охоронно-детективне агентство “К 4”. 

У своїй декларації за 2023 рік, як присяжного у Білоцерківському міськрайонному суді Київської області, він вказав, що на Івано-Франківщині має будинок на 38,9 кв.м та землю на 1510 кв.м. З 2013 року у селі Фурси Білоцерківського району має ділянку площею 1996 кв.м, а його дружина має у Білій Церкві квартиру на 53,7 кв.м. Їздить депутат з квітня 2023 року на Mazda Premacy 2001 року випуску орієнтованою вартістю в 47 тис. гривень. Його дружина володіє двома автівками – Volkswagen Amarok 2012 року випуску та Seat Altea 2011 року випуску. У “БЦ ЛЕГІОН –Д” Юрковський заробив 86,4 тис. гривень  та майже 12 тис. гривень одержав як винагороду за виконання обов’язків присяжного. Заробіток його дружини за рік склав 298 403 гривень, а працює вона Теруправлінні  Державної судової адміністрації України в Київській області.

Проте, як повідомляло “Еспресо: Біла Церква”, до своїх повноважень депутати приступили 12 вересня і того ж дня на засіданні повідомили, що в раді склали повноваження ще низка обранців. І крім п’яти, на заміну попередникам ще вісім мають призначити згодом. 

Так, згідно із протоколом 21 сесії особисті заяви на складання повноважень надійшли від 11 депутатів – Іванни Міськової, Ганни Вербецької (“За майбутнє”), Олександра Падалки, Ірини Борзенко, Василя Савчука, Івана Осадчого (“ЄС”), Євгена Ткаленко, Марини Ткаленко, Володимира Саніна, Володимира Федорчука та Богдана Бондаря (“Опозиційної платформи – за життя”).

Обухівська райрада

Обухівська райрада 6 червня прийняла рішення про дострокове припинення повноважень депутата політичної партії «Слуга Народу» Антона Тимченка, який на час обрання працював державним реєстратором сектору з питань державної реєстрації

 Обухівської РДА.

“Достеменно інформації щодо причин складання повноважень немає. Заява про складання повноважень написана за власним бажанням, апарат районної ради не уповноважений запитувати мотиви та причини складання повноважень… Робота районної ради восьмого скликання характеризується злагодженістю, компромісністю у прийнятті рішень та взаємопідтримкою. Особистісних чи то політичних конфліктів у Обухівській районній раді Київської області восьмого скликання не спостерігалося”, – зауважили у відповіді на інформаційний запит КВ.

Як зауважили у раді, постанови від Обухівської районної теркомісії про визнання повноважень депутата наступного за черговістю для заміни Тимченка до районної ради не надходили.

Крім того, на сайті ради розміщується проєкт рішення від 23 вересня щодо дострокового припинення повноважень депутата від партії “Наш край” Сергія Білецького за особистою заявою. На час обрання і з 2020 по 2022 рік Білецький обіймав посаду першого заступника директора КП «Київблагоустрій», а з травня 2022 по жовтень 2024 року працював заступником голови КОДА.

Бучанська райрада

Схожа ситуація склалася і в Бучанській районній раді. Так, достроково припинили свої повноваження сім депутатів – по одному від партій “Батьківщина”, “За майбутнє” та “Європейська Солідарність”, по два – від “Нові Обличчя” та “Слуги народу”. 

“Вказані депутати склали свої повноваження, згідно з поданими заявами про дострокове припинення депутатських повноважень. Заміни зазначених депутатів не відбулось, оскільки не було засідання Бучанської районної територіальної виборчої комісії Київської області”, – йдеться у відповіді райради на запит КВ

Так, від партії “Батьківщина” склав повноваження Вадим Бородай (1968 року народження) – власник ТОВ “Червоний дуб” (прісноводне рибальство) та ТОВ “Євразіябуд Трейд” (будівництво житлових і нежитлових будівель). Восени 2021 року на сесії райради він голосував за розширення меж селища Коцюбинське через Біличанський ліс. 

Покинула своє місце і Людмила Забела від “За майбутнє”, яка працювала в Макарівській райраді, обиралася депутатом Макарівської райради та була помічником народного депутата Сергія Скуратовського. 

Повноваження склала депутатка від “Нових Облич” Ванда Писанка — директорка ТОВ “Ренесанс Буд” (будівництво житлових і нежитлових будівель), яка також восени 2021 року голосувала за скандальне питання меж селища Коцюбинське. З “Нових Облич” пішов і Дмитро Негреша, який свого часу працював керуючим справами виконкому Ірпінської міськради, а у грудні 2023 року став першим заступником Бородянського селищного голови, входить до громадського формування з охорони громадського порядку “Ірпінська муніципальна варта”.

З партії “Слуги народу” вийшла депутатка Ганна Страховська – екскерівниця проєктів у ТОВ “Страховський груп”, яке спеціалізується на будівництві житлових і нежитлових будівель, а Facebook зазначено, що нині керує соціальною платформою BeCity і Дія.Бізнес у Бучі. Та депутат Олександр Воробйов, який у 2021 році на сесії райради разом з іншими депутатами голосував за розширення Коцюбинського.

Зі складу “Європейської Солідарності” пішла самозайнята особа-нотаріус Наталія Зима з Макарова, яка у 2020 році також балотувалася і до обласної ради, але не пройшла. 

Бориспільська райрада

У Бориспільській районній раді склали повноваження два депутати — Олександр Щур від партії “Слуга народу” та Сергій Штепа – від “Європейської солідарності”. Замість них зайшли до числа депутатів Тетяна Лугіна та Леонід Гандзюк, відповідно. Водночас про причини складання повноважень депутатів у відповіді на інфозапит КВ не надали.

Олександр Щур вже довгий час обіймає посаду директора КНП “Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування”. Від “Слуги народу” замість нього зайшла Тетяна Лугіна. 

Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році

Лугіна проживає в Яготині Бориспільського району. Вищу освіту здобула в Переяслав-Хмельницькому педагогічному інституті та Київському національному університеті внутрішніх справ. Має кваліфікації філолога, вчителя мови, української та зарубіжної літератури, правознавця та юриста. 

Працює вчителькою української мови та літератури в Яготинському навчально-виховному комплексі спеціалізованої загальноосвітньої школи № 3. Зараз вона ще входить до складу постійної комісії з питань розвитку місцевого самоврядування, громад, регламенту, депутатської діяльності, законності, правопорядку, взаємодії з правоохоронними органами та запобігання корупції.

Місце Сергія Штепи від “Європейської солідарності” зайняв Леонід Гандзюк родом із Вінницької області. 

Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 роціЛеонід Гандзюк (1975 року народження) – приватний підприємець. У 2014 році балотувався по 98 мажоритарному округу до Верховної ради 8 скликання, але не був обраний. З 2023 року зареєстрований у Вінницькій області як ФОП. Займається будівництвом житлових і нежитлових будівель. А з 2022 року є власником ТОВ “Толока Юа”, яке також працює у будівельній сфері. Крім того, має благодійний фонд “Фенікс-Юа”, який займається наданням соціальної допомоги. 

Наразі в Єдиному держреєстрі відсутня річна декларація новопризначеного депутата.  

Броварська райрада

“У період з 1 січня 2024 року по 1 жовтня 2024 року 1 депутатом Броварської районної ради було складено повноваження, що входив до фракції політичної партії «Європейська Солідарність». Повноваження було складено, відповідно до поданої особистої заяви без зазначення мотиву. На сьогоднішній день на заміну вибувшого депутата наразі ніхто не зайшов. Про внутрішні конфлікти чи факти, які могли б вплинути на дострокове складання повноважень депутатів Броварської районної ради – не відомо”, – йдеться у відповіді ради на запит КВ

Так, згідно із рішенням районної ради від 5 червня, достроково припинив повноваження депутат Руслан Зорін (1981 року народження) – директор ТОВ “Неотехбуд”, яка займається оптовою торгівлею деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням.

Політичний ландшафт

Як дізналася КВ із відповідей на інформаційні запити видання, із семи районних рад Київської області упродовж 2024 року достроково припинили повноваження загалом 31 депутат із шести райрад розподілених між восьми політичними партіями. 

Найбільша кількість вийшла зі складу двох політичних партій – “Європейська Солідарність” – 11 депутатів та “Слуга народу” – 7 депутатів. Є поодинокі випадки достроково припинення повноважень в ОПЗЖ (5 депутатів), “За Майбутнє”  (4), “Нові Обличчя” (2), “Батьківщина” (1) та “Наш край” (1). 

Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році

Не змінним залишився склад народних обранців лише у Фастівській райраді, де рішення про достроковий вихід депутатів не приймалися.

Загалом же натомість до рад наразі зайшло лише 14 депутатів від трьох партій – “Слуга народу”, “Європейська солідарність” та “Сила і Честь”. 

Нагадаємо, як раніше повідомляла КВ, у 2020 році на міських виборах політична партія “Наш край” зайняла 37 крісел у дев’яти міських рад Київщини. Ба більше, дві громади Київщини очолюють представники “Нашого краю”. А саме – Таращанську, Михайло Кривошеєв, та Кагарлицьку – Олександр Панюта. Покійний мер Борисполя Анатолій Федорчук. також був із кагорти “Нашого краю”. Найбільше представництво цієї партії у депутатській залі Бориспільської, найменше – у Сквирській, Тетіївській та Обухівській громадах.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *