В Україні зараз радіаційний фон переважно у межах норми. Зранку 5 липня очільник Запорізької ОВА повідомив, що радіаційний фон біля ЗАЕС та у 50-кілометровій зоні перебуває у нормі. Однак на території нашої країни є окремі ділянки, де радіаційний фон підвищений, і це не тільки в Чорнобильській зоні.
Де зараз в Україні найбрудніше повітря — читайте у матеріалі нижче.
Де дивитися радіаційний фон
У березні 2022 року, коли ворог вже встиг захопити Каховську ГЕС, ЗАЕС та перебував на Чорнобильській АЕС, була створена інтерактивна карта радіаційного фону по всій країні.
Цю карту можна відкрити у браузері, а також запустити на телефоні, щоб отримати дані про поточний рівень радіаційного фону у будь-якому українському місті.
На карту, яку створили у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів разом з ГО «Save.Dnipro» на Saveecobot нанесли усі точки контролю, розміщені по всій країні. У режимі реального часу вони показують актуальну інформацію — зараз таких точок понад 500.
Який радіаційний фон у нормі
0,1-0,2 мк3в /год — звичайний рівень радіаційного фону, якому кожен з нас піддається щодня
до 0,3 мк3в /год — нормальний радіаційний фон
0,3-1,2 – мк3в /год — підвищений радіаційний фон
понад 1,2-мк3в /год — небезпечний радіаційний фон
Скріншот
Де в Україні підвищений радіаційний фон
Звісно, дуже великий рівень радіації в Україні — у Чорнобильській зоні. Показники у Прип’яті та в усіх навколишніх населених пунктах — вище норми у три, а подекуди і й у чотири рази.
Але є й інші місця, де рівень радіації вище норми. Наприклад, високі показники у Черкасах — 25 мкР/год.
Підвищення фону до 22, 8 мкР/год зафіксовано також у Києві — на Русанівці. У всіх інших містах та областях показники радіаційного фону нижче 15-20 мкР/год, а це вважається нормою.
Подивитися карту онлайн можна також по цьому посиланню.