Кабінет міністрів України вніс до Верховної Ради законопроєкт про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). Замість них будуть створюватись експертні комісії в закладах охорони здоров’я.
У картці законопроєкту №12178 зазначається, що його ініціатором є премʼєр-міністр Денис Шмигаль. У понеділок, 4 листопада, документ було направлено на розгляд Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.
У проєкті закону вказано, що комісії формуватимуться в кластерних та надкластерних закладах охорони здоров’я. Їхні члени нестимуть цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до законодавства.
До функцій експертних комісій входитиме встановлення групи інвалідності, направлення на додаткове обстеження, планування та проведення повторного медогляду.
Також законопроєкт покликаний встановити чіткі етапи оцінювання повсякденного функціонування особи, що сприятиме більш ефективному проходженню медичної експертизи, та за наявності для того підстав надаватиме механізми для юридичного захисту на стадіях можливого оскарження рішень.
Цим законопроєктом пропонується внести зміни до цілої низки українських законів, а також замінити застарілу систему медико-соціальної експертизи стійких обмежень життєдіяльності повнолітніх осіб на Оцінювання повсякденного функціонування особи, запровадивши відповідне базове регулювання.
«У зв’язку з виключенням із законодавства медико-соціальної експертизи стійких обмежень життєдіяльності відповідні зміни вносяться в низку інших чинних законів України; встановити, що медичний висновок про тимчасову непрацездатність формується на весь період тривалості стану, що призводить до тимчасової втрати працездатності», – сказано в пояснювальній записці.