У 2023 році уряд України збільшив держзамовлення на підготовку низки фахівців у навчальних закладах одразу на 3,5 тис. місць. Зокрема, за державний рахунок більше готуватимуть соціальних працівників та фахівців робітничих спеціальностей.
Про це повідомили у Міносвіти. Там зазначили: також більше готуватимуть медичних спеціалістів. Зокрема:
- медиків;
- психологів;
- реабілітологів.
«Держзамовленням на підготовку фахівців ми не лише реагуємо на нинішні потреби країни – ми враховуємо і наші потреби на майбутнє: масштабне відновлення та модернізація вимагатиме залучення великої кількості працівників робітничих спеціальностей, інженерно-технічних фахівців, IT-фахівців», – йдеться в повідомленні.
Крім того, зазначили у міністерстві, у держзамовленні також визначено «пріоритетні галузі підготовки фахівців найпотрібніших спеціальностей». Такими виявились:
- інженерно-технічні;
- педагогічні;
- природознавчі.
Кого зараз шукають роботодавці
Тим часом, як розповіли у Держслужбі зайнятості, вже зараз в Україні не вистачає фахівців одразу з низки професій. Тобто, влаштуватися на відповідні посади, маючи певні навички та освіту, легше.
Зокрема, йдеться про лікарів загальної практики. А крім того:
- лікарів-терапевтів;
- електромонтерів;
- слюсарів-сантехніків;
- слюсарів-електриків;
- токарів.
Де і кому платять найвищі зарплати
Водночас серед усіх великих міст України найвищі запропоновані зарплати зафіксовано у Києві – в середньому 20 000 грн. При цьому розкид величезний – від 70 000 грн у медіабаєрів (фахівців, які просувають та розміщують рекламну продукцію на інформаційних площах) та військовослужбовців, до 6 700 у керівників гуртків.
Найнижчі зарплати зафіксовано у Сумах – в середньому 12 800 грн. Тут готові платити:
- найбільше – військовослужбовцям, у середньому 72 500 грн;
- найменше – прибиральницям, 7 000 грн.
Як повідомляв OBOZREVATEL, для задоволення всіх своїх потреб у червні-2023 українці потребували медіанного доходу (того, що в середині ряду зарплат – тобто 50% населення отримує менше від цієї цифри, а 50% більше) в 12 750 грн на місяць на особу. Проте більшість такого доходу не має – відповідно, їм доводиться обмежувати себе у тих чи інших речах.