Про це розповів член Центральної виборчої комісії Сергій Постівий. пише “УНН“.
“Питання фінансування, пов’язані із закупівлею засобів індивідуального захисту, антисептичних і дезінфекційних засобів, відповідно до постанови Кабінету міністрів України № 641 — це покладено повністю на фінансування органів місцевого самоврядування, тобто виключно за рахунок місцевих бюджетів, а також за рахунок спеціальних резервних фондів цих самих місцевих бюджетів”, – зазначив він.
До виїзної комісії має входити не менше 3 осіб, окрім того, до комісії можуть приєднатися офіційні спостерігачі чи довірені особи.
“Закон визначає, що у виїзній комісії має бути не менше 3 осіб, зі складу дільничної виборчої комісії формується така група, до якої мають право долучитися за бажанням офіційні спостерігачі чи довіренні особи, і вони здійснюють голосування за місцем перебування. За місцем перебування здійснюють голосування у людей, які мають позначку НСП (нездатний самостійно пересуватися), і так само вказаною раніше постановою передбачено, що особи, які перебувають на самоізоляції, як контактні особи або мають захворювання (на COVID-19 — ред.) і перебувають вдома. Такі особи мають право подати не пізніше до 20:00 останньої п’ятниці перед днем голосуванням відповідну заяву через будь-яку особу з відповідною довідкою від сімейного лікаря чи з медичною установою, що він перебуває на самоізоляції, і до нього так само прийдуть ці члени комісії для голосування”, – сказав Постівий.
Також до хворих на COVID-19 чи з підозрою на нього рекомендується приїжджати в останню чергу для зменшення ризику зараження.
“При чому в рекомендаціях, які ми зараз готуємо як Центральна виборча комісія, ми рекомендуємо спочатку здійснювати таким членам комісії реалізацію голосування виборцям, які нездатні самостійно пересуватися, а ті, хто мають захворювання та перебувають на самоізоляції, то вони будуть в останню чергу здійснювати у них голосування, щоб мінімізувати можливість зараження або контакту з хворими особами”, – додав член ЦВК.
За його словами, утворена міжвідомча робоча група Кабінету міністрів України під головуванням міністра Кабінету міністрів Олега Немчінова щодо переліку засобів індивідуального захисту та дезінфекційних засобів, якими необхідно здійснювати протирання різних контактних поверхонь.
“Це має визначити безпосередньо МОЗ або, можливо, це функція головного санітарного лікаря, таку інформацію мають передати безпосередньо на місця для централізованої закупівлі таких засобів”, – відзначив Постівий.
Кожен виборець має пройти термометрію, йдеться у повідомленні.
“Виборець, який прибуває до приміщення для голосування, йому обов’язково, всім особам, які перебувають у приміщенні, має здійснюватися безконтактна термометрія, якщо у особи буде виявлено підвищення температури чи наявні ознаки гострої респіраторної хвороби, то такому виборцю буде рекомендовано негайно звернутися до лікаря. Якщо виборець наполягатиме безпосередньо на голосуванні, ми не маємо права, і ніхто не має права перешкоджати особі в реалізації права обирати”, – сказав він.
Як зазначається, Поостівий акцентував увагу на тому, що для того, аби мінімізувати можливі контакти, можливе зараження у такому випадку, таку особу буде супроводжено до окремої кабінки, яка відокремлено буде стояти від інших, так само буде відокремлена одна скринька для голосування, куди ці бюлетені будуть вкидатися.
“По рекомендаціях, після кожного відвідування виборцем даної кабінки відповідні контактні поверхні і ручки будуть підлягати дезінфекції. При цьому є загальні рекомендації і до виборців у контексті того, що рекомендується їм приходити зі своєю ручкою, не відвідувати приміщення з дітьми, обов’язково носити маски, яка має покривати рот і ніс. Більше того, у нас встановлена адміністративна відповідальність за порушення карантинних заходів, якщо відвідування публічних місць буде відбуватися без носіння масок — це передбачена адміністративна відповідальність з високими штрафними санкціями”, – розповів він.
Також на виборчих дільницях має бути забезпечено маркування для фізичного дистанціювання.
“До членів комісії інші вимоги, там ще додаткові рекомендації — носити відповідні окуляри або захисні екрани, так само їм ще рекомендується використовувати індивідуальні захисні рукавички. Таким чином, при контакті безпосередньо із бюлетенями, навіть незважаючи на те, що з ними контактувала хвора особа, вірогідність заразитися як членам комісії, так і іншим особам, вона буде мінімальна”, – додав він.
За його словами, на виборчих дільницях кожні дві години має здійснюватися протирання контактних поверхонь і кожні 4 години здійснюватися повноцінне прибирання без перерви виборчого процесу з 8:00 до 20:00.
“Ми розуміємо, що на цьому процес не завершується, коли 20:00 просто зменшується кількість людей, у нас буде довготривалий процес підрахунку голосів, і в цей час так само рекомендується прибирання кожні дві годині контактних поверхонь і кожні 4 години повноцінне прибирання, провітрювання для мінімізації зараження”, – пояснив член ЦВК.
Також виборцям рекомендується приходити зі своїми ручками, виборчі дільниці ними також будуть забезпечені.
“Ручки будуть забезпечені, обов’язково будуть оброблятися. Колір ручки не має значення, це може бути будь-яка кольорова гама, але її має бути видно, і відображати волю виборця”, – наголосив він.