Знешкоджено діяльність криворізького наркокартелю, учасники якого «забезпечували» наркотиками майже всі регіони України.
Понад 1200 правоохоронців 27 лютого провели спецоперацію і затримали 37 учасників злочинної спільноти «Двадцятівські», у тому числі десять їхніх лідерів.
За попередніми даними, щомісячний прибуток фігурантів від продажу наркотиків сягав понад мільйон доларів США.
Впродовж року правоохоронці проводили документування злочинної організації.
Як розповіла пресслужба відомства, організаторами наркобізнесу були троє мешканців Кривого Рогу, які мають зв’язки у кримінальному середовищі. Вони навіть заручилися підтримкою кількох медіаресурсів.
Саме через ці медіамайданчики учасники угруповання раніше розповсюдили неправдиві матеріали про правоохоронців, котрі займаються документування злочинних наркогруп на Дніпропетровщині.
Нацполіція повідомляє, що мережа наркокартелю складалася з трьох злочинних організацій та шести організованих груп.
До слова, потужності нарколабораторій дозволяли виготовляти щомісяця до 40 кг готових психотропів.
У Нацполіції повідомили, що організатори ретельно підбирали «персонал» і надавати перевагу особам, які мали хороші фізичні дані та зв’язки серед осіб, пов’язаних із незаконним обігом наркотиків. При цьому, аби зберегти автономію і ускладнити процес документування злочинної діяльності, представники відокремлених ланок майже не контактували один із одним. Таким чином затримані правоохоронцями збувачі не володіли інформацією про діяльність усього наркокартелю.
Упродовж року працівники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України та Головного слідчого управління Нацполіції за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора проводили документування злочинної організації, учасники якої виготовляли та збували наркотики.
Оперативні розробки проводилися у суворій секретності, а про дату, час та місце проведення спецоперації знала обмежена кількість правоохоронців. У результаті цієї масштабної роботи поліцейські задокументували протиправну діяльність учасників наркокартелю, встановити місця виготовлення наркотиків і простежити способи та канали їх збуту.
Аби забезпечити належний контроль, діяльність та безпеку діяльності злочинної спільноти, функціонувала чітка ієрархія та розподіл ролей: контроль за роботою лабораторій, їх охорона, «хіміки», «фінансисти» тощо.
Для безперебійного виготовлення метамфетаміну фігуранти організували діяльність мережі нарколабораторій в орендованих гаражних приміщеннях та в квартирі у Кривому Розі. Окрім того, лідери наркобізнесу організували вирощування нарковмісних рослин і для розширення «асортименту» налагодили їх закупівлю в осіб, діяльність яких поліцейські також задокументували і припинили.
При цьому ринок збуту наркотичних засобів охоплював майже всі регіони України. Для безперебійної торгівлі фігуранти продумували логістику і облаштування пунктів зберігання: так вони через розгалужену «кур’єрську» мережу реалізовували продукцію великими та роздрібними партіями шляхом «закладок» і методом «з рук у руки».
Кошти від збуту наркотиків, а це — понад мільйон доларів США «прибутку» щомісяця, лідери угруповань передавали керівникам злочинної спільноти «Двадцятівські», які розподіляли їх між усіма залученими в наркобізнесі особами.
«Вечірній Київ» повідомляв історію скандального Чернецького, який продавав наркотики у нічних клубах, засудили на 5 років. ЗМІ його ще називають наркодилером мажорів та нардепів.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»