Мільярди на війні: як Ощадбанк примудрився заробити більше, коли інші втрачали

Практично в усіх підручниках, пов’язаних із діяльністю банківського сектору, рекомендується фінустановам під час війни вдатися до згортання. Тобто йдеться про мінімізацію ризиків, оптимізацію штату, обмеження кредитування та збереження резервів. Посібники надають зазначену стратегію як практично єдиний спосіб “виживання” банківської установи у кризовий період. Однак в Ощадбанку вирішили змінити “правила гри” та пішли кардинально іншим шляхом.

Про це розповів виданню Економічна правда голова правління Ощадбанку Сергій Наумов.

Банкір зазначає, що у команді державної фінустанови досить швидко виникло розуміння: жоден підручник з кризового менеджменту не здатен допомогти у ситуації, яка склалася через війну в Україні. Адже атаки на українські міста практично не припиняються ані на день. Водночас доступність банківських послуг та коштів для багатьох українців стрімко знижується. Отож, як зазначає Сергій Наумов, в Ощадбанку вирішили не підкорюватися страху, а обрати шлях відповідальності.

Передусім банк відмовився від оптимізації штату. Фінустанова доклала максимум зусиль, аби зберегти якомога більше працівників. Ба більше, банк у період війни навіть створив нові робочі місця.

Водночас правління Ощадбанку ухвалило рішення не згортати роботу фінустанови в прифронтових населених пунктах. Натомість було створено мобільні банківські відділення, які продовжили надавати послуги в небезпечних регіонах.

“Інклюзивність для нас — не концепт, а щоденна практика. Щоб розбудовувати цю практику системно, ми реалізуємо інклюзивну програму “Моя безбар’єрність”, що сфокусована на покращенні доступності наших відділень, подальшій цифровій трансформації, реабілітації та реінтеграції ветеранів і ветеранок у мирне життя. Мета цієї програми проста: всі українці повинні мати рівні можливості”, — зауважує Сергій Наумов.

Мільярди на війні: як Ощадбанк примудрився заробити більше, коли інші втрачали - today.ua

У підсумку, всупереч посібникам з кризового менеджменту, Ощадбанку вдалося минулого року заробити рекордну суму. Прибутки державного банку в 2024 році (без урахування оподаткування) сягнули 18,8 млрд грн.

Загалом нині в Україні працюють 1 150 відділень Ощадбанку, які обслуговують понад 6 мільйонів клієнтів. Активи банку оцінюються в 431 млрд грн. До того ж, як зазначає голова правління Ощадбанку, якість активів державного банку під час війни не лише не погіршилася, а навпаки — поліпшилася.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *