Військовозобов’язаних, які працюють на підприємстві менш як три місяці, не можна забронювати. Після внесення змін до податкового законодавства цей термін буде скорочено до одного місяця. Про це повідомила Європейська бізнес асоціація після зустрічі із заступником міністра економіки України Віталієм Кіндратівим.
Підприємства, що мають статус критично важливих, повинні підтвердити його відповідно до нових критеріїв до 28 лютого, щоб зберегти можливість бронювати працівників. До цієї дати чинний статус критичності та вже надані бронювання залишатимуться дійсними. Однак нових працівників можна буде забронювати лише після перепідтвердження статусу.
Для отримання статусу критично важливого підприємства необхідно відповідати трьом критеріям, два з яких є обов’язковими: відсутність податкової заборгованості (підтверджується відповідною довідкою) та середня заробітна плата на підприємстві (включно для працівника, якого планують забронювати) не менше 20 тис. грн. Третій критерій визначається відповідно до загальних, регіональних або галузевих вимог, які встановлюються профільними міністерствами чи обласними адміністраціями.
Бронювання здійснюється через портал «Дія».
Також для підприємств паливно-енергетичного та оборонно-промислового комплексів квота бронювань становить 100% працівників, для інших компаній – 50%.
У базу обліку не включають працівників, які мають відстрочку, працюють за сумісництвом, або вже заброньовані на інших підприємствах. Зняття бронювання можливе не частіше одного разу на місяць.