Українці, які виїхали за кордон через війну без документів про вищу освіту, можуть отримати в деяких країнах альтернативу свого диплома – Європейський паспорт кваліфікацій.
Які переваги дасть українцям такий документ, TRAVEL РБК-Україна пояснив керуючий партнер юридичної компанії «Максим Боярчуков та Партнери» Максим Боярчуков.
Що таке Європейський паспорт кваліфікацій і як його можна використати
Європейський паспорт кваліфікацій – це спеціальний міжнародний інструмент, який допоможе оцінити кваліфікацію у разі відсутності документів про освіту або браку деяких документів, зазначає Максим Боярчуков.
«EQPR не є офіційним актом про визнання документів про освіту, але він надає достовірну інформацію, яка може бути корисною для працевлаштування, вступу на навчання, кваліфікаційних курсів чи стажування. Його можна використовувати в усіх країнах-учасницях проекту EQPR, а саме: Польщі, Італії, Франції, Греції, Німеччині, Великобританії, Нідерландах», – пояснює юрист.
Тому українцям, які втратили документ про освіту, але бажають працевлаштуватися за кордоном, або ж продовжити навчання чи стажування, EQPR стане у нагоді, зауважує він.
Фото: Європейський паспорт кваліфікацій потрібен для роботи і навчання (unsplash.com/campaign-creators)
Як отримати Європейський паспорт кваліфікацій
«Європейський паспорт кваліфікацій для біженців» (EQPR) фіксує найвищий рівень освіти біженця, його досвід і мовні навички.
EQPR розробили у 2017 році, щоб вирішити проблеми інтеграції біженців у Європі. Наразі до проекту приєдналися 22 країни, 15 березня учасницею стала Грузія.
Польща стала учасником цього проекту Ради Європи 9 травня 2022 року. Отже, українці, які втратили свій документ про освіту, можуть отримати EQPR на території Польщі, зазначає visitukraine.today.
Документ створили з метою:
- дати можливість продовжити розпочате навчання;
- оцінити рівень кваліфікації та досвіду роботи;
- допомогти з пошуком роботи;
- замінити втрачені документи, які підтверджують здобуту раніше освіту;
- підтвердити мовні знання.
Щоб отримати Європейський паспорт кваліфікаціій, треба оформити заявку:
- створити обліковий запис на сайті;
- заповнити профільну анкету для EQPR;
- подати заявку на отримання документа.
Біженці заповнюють анкету та, якщо вони пройшли відбір, з ними зустрічається команда оцінювачів кваліфікаційних даних для інтерв’ю (приблизно 45 хв.), під час якого проводиться оцінка їх кваліфікації. Оцінювачі кваліфікаційних даних є експертами з питань кваліфікації. Вони обізнані зі системами освіти у країнах походження біженців. Інтерв’ю ведеться рідною мовою або мовою навчання. Після інтерв’ю приймається рішення щодо видачі EQPR.
Більше інформації можна знайти в спеціальному буклеті українською мовою або проконсультуватися за номером: 451 058 653.