У кожного українського села чи міста, яке пережило навалу окупантів, є своя «поличка з півником».
Поличка на кухні із керамічним півником вже стала легендою протистояння багатостраждальної Бородянки у дні оборони.
Та свої символи, що пережили пекло обстрілів і нищівну поведінку російських варварів є практично у кожному населеному пункті України.
Зібрати їх у одному місці чи демонструвати нарізно? Це — рішення мешканців цих міст та сіл і часу. Після Перемоги вирішать.
А зараз — час розповідати про них і показувати.
Ось таку історію про письмовий стіл з книжками та погруддя Кобзаря у селі Бишів на Київщині розповів Ігор Мельничук. Український дипломат виклав світлини понівечених будівель села. Показав і його центр — охайний та доглянутий. Це, певно і бісить «завойовників» з росії. Ми живемо краще, хоч і самі цього до війни не усвідомлювали. Навіть зруйновані оселі показують: тут жили і живуть освічені люди.
«В селі Бишів, що за 45 кілометрів від Києва, центр якого на початку березня був знищений спочатку ракетним, а потім бомбовим ударом, є власний символ незламності. Навіть два», — пише працівник МЗС України.
Ігор Мельничук показав фото першого з символів:
«Перший, це, безумовно, погруддя Тарасові Шевченку, яке на диво єдине вціліло в епіцентрі рашистських атак. Сердито дивиться Тарас, ніби нас всіх закликає до бою з „руzzкім міром“».
А другий символ «стіл з книжками, що залишився на другому поверсі розбитого будинку культури. Той будинок лише в минулому році був відреставрований і почав активну культурну діяльність на радість бишівчан», — додає пан Мельничук.
Він коментує кожен будинок на світлині, точніше те, що від будинків залишилось.
«Коричнева чума, яка не знає жалю і добра, знищила клуб. І стоїть над прірвою стіл. А на ньому книжки — скарбниці знань і мудрості. Вони не піддалися бомбам і ракетам», — звертає увагу на подробиці того, що зробили у лише у одному українському селі «русские братья».
Дипломат впевнений, що «Ми не зламаємося! А обов’язково переможемо! І відбудуємо усі наші міста і села!»
Коли одна українська шафка сильніша за цілу армію.
Фото Анна Шабалова, фб.Ігор Мельничук
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»