Українцям слід очікувати на зростання цін на товари. Адже нині бізнес стримує підвищення цін шляхом зменшення маржинальності товарів та товарних запасів зі старою, нижчою собівартістю. Однак кількість таких товарів обмежена – а витратна частина зростає.
Про це розповів Country Manager JYSK в Україні Євген Іваниця, повідомляє delo.ua. Він зазначив: транспортні витрати, до прикладу, зростають в рази.
«На кордонах досі великі черги на виїзд та в’їзд. Автомобілі по кілька днів стоять на кордоні, і це стає додатковим фактором зростання цін на перевезення. А зростання вартості перевезення, зі свого боку, впливає на собівартість та ціну товару для споживача», – розповів Іваниця.
При цьому він наголосив: підвищенню цін сприятиме й зростання закупівельних цін на імпортні товари. Основним драйвером чого, за його словами, «є девальвація гривні».
«Загалом, споживачеві слід очікувати подальшого зростання цін на товари. Тенденція підвищення цін збережеться», – резюмував Іваниця.
Зі свого боку, в НБУ прогнозують, що у 2022 році ціни в Україні зростуть на 30%, а наступного року – на 21%. У 2024-му зростання цін очікується на рівні 10%.
Також у регуляторі очікують, що 2022-го економіка скоротиться майже на 32% через руйнівні наслідки повномасштабної війни. Наслідки війни ж обмежуватимуть відновлення, тож у 2023-2024 роках темпи зростання ВВП становитимуть близько 4-5% на рік.