НБУ повідомив, що українські банки масово закривають свої відділення та банкомати. Стало відомо, що за минулий рік ПриватБанк, Ощадбанк та інші закрили 20% своїх відділень та понад 5000 банкоматів.
За даними Нацбанку, переважно закривалися відділення, розташовані на територіях, де йдуть активні воєнні дії. Проте відділень та банкоматів поменшало і в інших регіонах. Про втрати вітчизняних банків представники НБУ повідомили в Огляді банківського сектора за IV квартал 2022 року.
За статистикою регулятора, максимальна кількість відділень та банкоматів призупинила роботу в Донецькій, Харківській та Херсонській областях, а також у столиці. Минулого року різко скоротилася кількість платіжних терміналів та банкоматів – з 33,6 тисячі до 28,3 тисячі. Кількість обладнання зменшилась на 16%.
POS-терміналів також поменшало – число скоротилося з 439 тисяч до 368 тисяч. При цьому кількість платіжних карток, які використовували клієнти, залишилася незмінною– 46,3 мільйона.
ПриватБанк, Ощадбанк та інші банки у 2022 році закрили через війну 1349 своїх відділень. Це 20% від початкової кількості. Станом 1 січня 2023 року в Україні функціонували 5336 банківських відділень.
У IV кварталі 2022 року понад 2/3 усіх українських банків продовжували роботу, незважаючи на регулярні ракетні атаки з боку російських окупантів та відключення електроенергії, які були спричинені руйнуванням енергетичної структури країни. У деокупованих регіонах багато фінансових установ відновили діяльність.
Банкіри зазначають, що закриття відділення пов’язане не лише з бойовими діями, а й з цифровізацією послуг. Дедалі більше українців вважають за краще використовувати банківські послуги через інтернет та скорочують операції з готівкою. Цей процес розпочався задовго до початку повномасштабної війни, яка прискорила його.