У США одна з найбільших компаній-виробників озброєння Raytheon Company закликала своїх відставних інженерів навчити нових співробітників виробляти переносні зенітно-ракетні комплекси Stinger. Ці ПЗРК активно використовують українські військові на фронті, але у Штатах їх не виробляють уже понад 20 років.
Про це у четвер, 29 червня, повідомило видання Defense One. Як зазначається, Stinger зробили вагомий внесок у протистояння ЗСУ повномасштабній російській агресії.
«Stinger знято з виробництва вже як 20 років, і раптом у перші 48 годин (повномасштабної війни в Україні. – Ред) він став зіркою шоу, і всі хочуть більше», – сказав Вес Кремер, президент підрозділу RTX компанії Raytheon.
Як зазначається, Сполучені Штати направили Україні близько 2 тисяч таких ракет. Усі вони були із арсеналів збройних сил США. В адміністрації президента Джо Байдена заявили, що відправлять ЗСУ ще більше Stinger.
Кремер сказав, що потрібно близько 30 місяців, щоб зробити тисячі комплексів, для цього потрібно в першу чергу створити завод і навчити його співробітників. У зв’язку з цим Raytheon попросила повернутися своїх інженерів, які вже вийшли на пенсію, щоб вони навчили співробітників компанії збирати Stinger, використовуючи креслення, складені при адміністрації експрезидента США Джиммі Картера.
«Ми повертали співробітників, які вийшли на пенсію, яким за 70, щоб навчити наших нових співробітників, як виробляти Stinger. Ми витягуємо обладнання зі складів і здуваємо з нього павутину», – сказав Кремер.
За словами генерального директора RTX Грега Хейса, електроніка, яка використовується у Stinger, застаріла.
«Ми перепроєктуємо плати, перепроєктуємо деякі компоненти. Просто це займає багато часу», – сказав Хейс.
FIM-92 «Stinger» – переносний зенітно-ракетний комплекс класу «земля – повітря» з інфрачервоною головкою самонаведення. Призначений для ураження вертольотів і літаків, що низько летять. Прийнятий на озброєння в США у 1981 року, перебуває на озброєнні у понад 29 країнах.