Різні медичні стани можуть призвести до втрати працездатності або потреби в постійному догляді, що дозволяє оформити інвалідність.
Про те, як пенсіонеру оформити інвалідність у 2024 році, пояснили на порталі «Дія».
Для отримання статусу особи з інвалідністю спершу слід звернутися до медичного закладу за місцем проживання після діагностики. Сімейний лікар підтвердить наявність стійкого порушення функцій організму і видасть направлення на медико-соціальну експертизу МОЗ.
Лікарсько-консультативна комісія проведе огляд заявника протягом семи днів після отримання документів. Якщо особа не може прибути особисто, огляд буде проведено за місцем її проживання.
Які документи потрібно підготувати
Комісія видасть направлення на медико-соціальну експертизу за формою № 088/о. Разом з направленням слід подати документи, що підтверджують основний діагноз:
- виписки зі стаціонарів;
- виписки з амбулаторної карти;
- результати спеціальних досліджень.
Додатково знадобляться:
- паспорт;
- завірена копія трудової книжки;
- копія посвідчення ліквідатора аварії на ЧАЕС (якщо є);
- копія посвідчення учасника бойових дій (якщо є).
Після цього МСЕК проведе засідання, ухвалить рішення і видасть відповідну довідку. Протягом 2-3 днів після засідання установа, де людина отримує пенсію, отримає виписку з акта огляду комісії, а орган державного соцстрахування – індивідуальну програму реабілітації та виписку з акта огляду комісії про результати визначення інвалідності.
Як оформити інвалідність в Україні під час війни
У 2024 році для оформлення або продовження інвалідності не потрібно особисто відвідувати лікарні з документацією. Ті, хто вже має статус інвалідності, автоматично отримали продовження терміну на весь період воєнного стану.
Під час війни та протягом шести місяців після її завершення українці можуть звертатися до експертної комісії для встановлення інвалідності заочно, незалежно від місця їх проживання, хай то постійне чи тимчасове.
Для оформлення інвалідності необхідно звернутися до лікаря, який надає медичну допомогу. При потребі він видасть направлення на МСЕК. Людям, які мають статус ВПО, не потрібно укладати декларацію з лікарем для цього процесу.
Отримання статусу інвалідності є важливим етапом у забезпеченні необхідної підтримки для тих, хто її потребує. Під час воєнного стану процедура стала більш доступною і гнучкою, що дозволяє українцям оформлювати інвалідність без зайвих перепон.