Німеччина зменшить грошову допомогу та скасує медичне страхування українським біженцям

У Німеччині готують законодавчу реформу, яка передбачає значне скорочення соціальної підтримки для українців, що прибудуть після 1 квітня 2025 року. Наші громадяни більше не зможуть розраховувати на ті ж виплати, що й біженці, які вже оселилися в країні.

За ініціативою урядової коаліції ХДС/ХСС і СДПН новоприбулі отримуватимуть не 563 євро, як їх попередники, а лише по 441 євро. Йдеться про грошову допомогу для безробітних осіб, зокрема українських біженців. Це базовий соціальний рівень для людей, які шукають притулку у ФРН.

Щоб зміни набули чинності, слід змінити низку законів та нормативних актів на місцевому та федеральному рівнях. У Федеральному міністерстві праці та соціальних питань повідомили, що проводиться відповідна підготовка. Головна мета — якнайшвидше схвалити нововведення на засіданні Кабміну. Оскільки ініціативи ще не надійшли до Бундестагу, повна реалізація змін може розтягнутися на місяці.

Два статуси для українців

Майбутні зміни передбачають чітке розмежування між тими українськими біженцями, які прибули до Німеччини до 1 квітня 2025 року та тими, хто приїхав пізніше. У перших збережеться право на повний соціальний захист, а в других пільги будуть значно зменшені.

В уряді ФРН зазначили, що намагаються знайти законодавче рішення, яке матиме мінімальне адміністративне навантаження на відомства соціального захисту.

Майбутня реформа викликала стурбованість у місцевих громадах, які побоюються, що саме на них покладуть основний тягар з реалізації реформи, особливо якщо зміни будуть запроваджені «заднім числом».

Медичне страхування під загрозою

Нові біженці можуть втратити доступ до медичного страхування, яке раніше отримували нарівні з німцями.  У міністерстві соціальної політики підтвердили, що система охорони здоров’я для українців після реформування зміниться.

Наразі українські біженці мають змогу самостійно шукати житло, орендуючи його у межах соціального бюджету. За новими правилами вони змушені будуть заселятися до спеціального соціального житла чи притулків під контролем громад, повідомив DW.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *