За даними Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, із початку повномасштабного вторгнення майже рік тому Росія знищила в Україні понад 170 тисяч житлових будинків. Окупанти стерли з лиця землі й інші обʼєкти обʼєкти інфраструктури, через агресію РФ та значні руйнування деякі міста та села буквально припинили своє існування.
Ці зміни, які принесли на наші землі війська РФ, добре видно з космосу. Жахаючі знімки українських населених пунктів до та після повномасштабного російського вторгнення показали «Схеми» (щоб подивитися фото, доскрольте сторінку до кінця).
На цих кадрах видно, що в деяких містах, селищах та селах загарбники гатили з різних видів зброї по всьому, що бачили: будинках, підприємствах, навчальних закладах. Через це деякі населені пункти частково зруйновані, а інші навіть складно впізнати через те, що цілих будівель там не залишилось.
Донеччина
Місто Соледар російські окупаційні війська змогли захопити після багатьох місяців боїв лише в січні 2023-го. Населений пункт зазнав дуже серйозних руйнувань, а окупаційна «влада» вже заявила, що не збирається його відбудовувати.
Зараз війська РФ кидають усі сили на те, щоб захопити сусідній Бахмут. Це колись квітуче місто на Донеччині ворог теж цілеспрямовано стирає з лиця землі.
Така сама доля спіткала села, розташовані поблизу двох попередніх міст, – Яковлівку та Покровське. Від обстрілів постраждало чимало житлових будинків, сільські школи та підприємства. Зараз населені пункти під окупацією.
Маріуполь – місто, назву якого через вторгнення РФ знають в усьому світі. За словами президента Володимира Зеленського, окупанти зруйнували його на 95%: знищено багатоповерхівки, приватний сектор, лікарні, пологові будинки, школи та великі підприємства. Точна кількість загиблих мешканців міста досі не встановлена.
Луганщина
У місті Рубіжне, за даними Луганської ОВА, зруйновано 90% інфраструктури. Із травня 2022 року населений пункт перебуває під російською окупацією.
Попасна теж зруйнована майже вщент, від обстрілів постраждав ледь не кожен будинок у місті. Крім житлової забудови ворогом були зруйновані пам’ятки архітектури, зокрема, храм Святого Миколая.
Харківщина
Під час окупації Ізюм став своєрідним хабом для підрозділів «другої армії світу». Автостанція, готель, школа, житлові будинки та місцева поліклініка – це далеко не весь перелік руйнувань у місті.
Купʼянськ на північному сході Харківської області був під окупацією РФ майже з початку повномасштабного вторгнення. Після того, як місто звільнили, росіяни регулярно його обстрілюють, завдаючи руйувань.
Київщина
Село Мощун на півночі Київської області стало одним із форпостів, який дозволив Силам оборони України виграти битву за Київ. Внаслідок боїв та обстрілів із 2,8 тисячі будинків 2 тисячі були знищені або сильно пошкоджені, також зруйнована й інфраструктура села.