Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної сотні

20 лютого щорічно відзначається День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

День Героїв Небесної Сотні покликаний увічнити людську, громадянську і національну відвагу та самовідданість, силу духу і стійкість громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави.

Тоді, на зламі 2013–2014 років ми зробили свій демократичний вибір: за неповернення до пострадянської моделі відносин між владою та суспільством, відмову від «багатовекторності» у зовнішньополітичному курсі, та заплатили дуже велику ціну – людські життя…

…Небесна Сотня – це 107 загиблих учасників Революції Гідності, а також активісти Майдану, які відали своє життя навесні 2014 року з початком російської агресії на сході України.

До Героїв Небесної Сотні належать люди різних національностей, віросповідання, освіти, віку. Серед них громадяни України, Білорусі та Грузії. Наймолодшому з Героїв, Назарію Войтовичу, було 17 років, найстаршому, Іванові Наконечному, – 82 роки. Зі 107 Героїв Небесної Сотні – три жінки: Антоніна Дворянець, Ольга Бура та Людмила Шеремет.

Назва «Небесна Сотня» уперше вона з’явилася під час прощання із загиблими на майдані Незалежності у Києві 21–22 лютого 2014 року. Наступного дня про Героїв Небесної Сотні вже говорили зі сцени Майдану та писали на інтернет-ресурсах. Також 1 липня 2014 року Верховна Рада України ухвалила закон щодо заснування державної нагороди «Орден Героїв Небесної Сотні».

Сьогодні у цей пам’ятний день по всій Україні відбувається покладання квітів до меморіалів на честь загиблих, а також урочисті панахиди.

Війна триває… і зараз нові герої продовжують боротися за ідеали свободи, незалежності та людські цінності. А пам’ять про Героїв Небесної Сотні має бути живою та формувати усвідомлення відповідальності кожного за майбутнє України.

Слава Україні!

Слава нашим Героям!

Слава Героям Небесної Сотні!

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *