Україна отримає новий транш МВФ у розмірі 1,1 млрд доларів: на що витратять гроші

Рада Міжнародного валютного фонду завершила шостий огляд угоди в межах Механізму розширеного фінансування (EFF) для України. Це дозволило виділити Україні близько $1,1 млрд, які будуть спрямовані владою на підтримку бюджету.

Про це повідомили на сайті МВФ у п’ятницю, 20 грудня. Також про додаткову допомогу Україні написав у Telegram глава українського уряду Денис Шмигаль.

За словами, прем’єр-міністра, кошти будуть спрямовані на «фінансування важливих видатків бюджету».

«Таким чином сума загальних виплат Україні за цією програмою від початку її дії збільшиться до близько $9,8 мільярда. Дякую команді Міжнародного валютного фонду за послідовну допомогу нашій державі у складні часи», – йдеться у повідомленні Шмигаля.

Україна отримає новий транш МВФ у розмірі 1,1 млрд доларів: на що витратять гроші

У МВФ зазначили, що економіка України залишається стійкою, а показники EFF – високими, попри складні умови. Влада країни виконала всі кількісні критерії ефективності й структурні контрольні показники, встановлені на кінець вересня.

Зокрема, Україна виконала п’ять структурних маяків, які передбачені до шостого перегляду програми, а також достроково ще три.

48-місячний механізм розширеного фінансування для України з доступом до $15,5 млрд було затверджено 31 березня 2023 року, він є частиною пакета підтримки для України вартістю $148 млрд. Програма влади, якій сприяє МВФ, допомагає закріпити політику, що підтримує фіскальну, зовнішню та макрофінансову стабільність у час надзвичайно високої невизначеності.

«Економічне зростання у 2024 році було покращене завдяки більшій, ніж очікувалося, стійкості до енергетичних шоків. Однак у 2025 році очікується уповільнення через дедалі більш жорстку ситуацію на ринку праці, вплив Росії на енергетичну інфраструктуру України та невизначеність щодо війни. Останнім часом інфляція зросла, в основному через ціни на продукти харчування, тоді як інфляційні очікування залишаються на стабільному рівні. Адекватні резерви було збережено за рахунок постійної значної зовнішньої підтримки. Загалом прогноз залишається надзвичайно невизначеним», – вказано у повідомленні фонду.

Директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва зазначила, що, попри війну, макроекономічна стабільність «зберігається завдяки вмілому виробленню політики українською владою, а також суттєвій зовнішній підтримці».

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *