Українці, які отримують маленьку пенсію, можуть скористатися пільгою на оплату комунальних послуг. У них є можливість взагалі не платити за комуналку. Однак вона доступна не всім.
Хто з пенсіонерів може скористатися пільгою на оплату комунальних послуг, і як її оформити, розповіло профільне видання napensii.
Пенсіонери, які мають місячний дохід менше 4240 грн, можуть скористатися пільгою на оплату комунальних послуг. Причому ця пільга 100-відсоткова. Тобто вони можуть не платити за комуналку взагалі. Але така можливість доступна не всім громадянам, які отримують маленьку пенсію, а лише окремій категорії.
Йдеться про медичних, педагогічних, культурних, наукових та соціальних працівників, які працювали на селі. Вони можуть не платити за житлово-комунальні послуги, а також за придбання твердого палива та скрапленого газу.
Таким чином, право на 100-відсоткову пільгу на оплату комуналки мають пенсіонери, що відповідають таким критеріям:
- які працювали в соціальній сфері на селі — педагоги, медики, фармацевти, працівники музеїв, бібліотек і сільських установ культури, фахівці із захисту рослин;
- мають не менше трьох років стажу на цих посадах;
- які займали на момент виходу на пенсію посаду, що дає право на таку пільгу;
- які проживають в сільських населених пунктах після виходу на пенсію;
- мають за останні півроку середній дохід на члена родини, який не перевищує 4240 грн.
При цьому потрібно знати, що ця пільга поширюється особисто на пенсіонера, який відповідає таким умовам, а не на інших членів його родини.
Пільга може діяти максимум протягом 12 місяців з місяця звернення. При цьому, якщо календарний рік завершиться раніше, то дія пільги закінчується з його завершенням.
Як оформити пільгу на комуналку
Насамперед пенсіонер, що претендує на таку пільгу, має бути внесений до Реєстру пільговиків. При цьому він повинен буде надати такі документи:
- заяву про надання пільги;
- документи, що підтверджують проживання в сільській місцевості;
- довідку, що підтверджує право на пільгу, видану з попереднього місця роботи.
- надіслати поштою на адресу органу ПФУ;
- особисто через сервісні центри ПФУ або ЦНАП;
- онлайн через портал ПФУ, мобільний додаток «Пенсійний фонд» або через портал «Дія».