Багато українців в умовах війни змушені позичати гроші. Вони звертають увагу на мікрокредити, які взяти простіше, ніж у банках. Організації надають позики з мінімумумом документів, але під високий відсоток. Стало відомо, як правильно оформити договір і не потрапити до фінансової пастки.
У Міністерстві юстиції повідомили, як краще взяти мікрокредит. У прес-службі відомства зазначили, що перед оформленням договору онлайн або безпосередньо в компанії, потрібно дізнатися, чи має вона ліцензію на свою роботу. Поцікавтеся про це у співробітників. У разі негативної відповіді не варто скористатися послугами «контори».
Легкість в отриманні кредиту не повинна ввести в оману — важливо дізнатися, якою буде реальна річна процентна ставка. Є багато випадків, коли клієнти змушені виплачувати скажені відсотки, які в рази перевищують спочатку взяту суму.
Важливо поцікавитися точним графіком платежів – які суми і коли потрібно вносити. Також слід уточнити розміри комісій та штрафів під час прострочки – навіть кілька днів можуть виявитися значними.
Щоб не залишитися без грошей і з величезними боргами, ретельно вивчіть решту умов договору. У тому числі додаткові послуги чи особливі умови нарахування процентов.
Кредитний договір, укладений олайн, діє так само, як і звичайний – і потрібно буде виконувати взяті на себе зобов’язання. Він підписується одноразовим електронним паролем, що має таку ж юридичну силу, як кваліфікований електронний або власноручний підпис.
У разі коли клієнт вважає свої права порушеними, він може звертатися до Нацбанку за телефоном 0 800 505 240.