Китай запустив найшвидший у світі інтернет, здатний передавати дані зі швидкістю 1,2 Tbps/сек, що дозволяє закачати 150 HD-фільмів лише за одну секунду. Кабельна мережа, названа магістральною, простягається на відстань 3000 км від Пекіна на півночі та Гуанчжоу в провінції Гуандун на півдні.
Про це повідомило видання Interesting Engineering. Зазначається, що магістральна мережа є частиною проєкту китайської інфраструктури Інтернет-технологій майбутнього (FITI), який було запущено ще у 2013 році.
Досягнення Китаю в дротовій передачі даних відбулися незабаром після того, як Піднебесна похвалилася встановленням 3,19 мільйона базових станцій, демонструючи домінування 5G у бездротовій телефонії. Ці установки не тільки випереджають США за кількістю, але вони також допомагають східній країні трансформувати свій промисловий сектор для залучення до високотехнологічного виробництва.
Найшвидший у світі інтернет з’явився на два роки раніше, ніж прогнозували галузеві оцінки. Китай прагне використовувати таку потужність мережі для національної освіти та досліджень, а також для підтримки своїх мереж 5G та електромобілів, використання яких у країні зростає.
Запуск надшвидкісної мережі також є доказом зростання технічних можливостей Китаю, оскільки все програмне та апаратне забезпечення, що використовується, вироблено в Піднебесній. Протягом багатьох років Китай покладався на Японію та США щодо компонентів для розвитку своєї інтернет-інфраструктури, але для FITI країна почала розробляти всі компоненти на місці, включаючи комутатори, оптоволоконні з’єднання, а також маршрутизатори.
Дослідники з Китайської інженерної академії розробили надшвидкісні маршрутизатори, здатні обробляти більше даних, ніж будь-коли раніше. Команда також працювала над агрегацією кількох оптичних шляхів, щоб збільшити верхню межу передачі даних.
Очікується, що весь проєкт буде готовий до кінця року.