У Києві зацвіли «макаронні дерева». Ви тільки гляньте на цю красу (фото)

У Києві масово розцвіли катальпи. Це дерево у народі прозвали «макаронним», оскільки на ньому утворюються довгі стручки, які звисають з гілок як вермішель.

Фото квітучих дерев поділився генеральний директор КО «Київзеленбуд» Олексій Король у Facebook.

«Макаронні дерева» заквітчали столицю

«Коли проходитимете повз дерево із суцвіттям з маленьких «орхідей», схожим на каштанове, і яблучним ароматом не менш стійким за липовий, зверніть увагу на звисаючі стручки з насінням. Через них це дерево називають макаронним, індіанським бобовим та сигарним. Це все про катальпу — південну гостю, яка вже давно оселилася у Києві», — пише Король.

Для катальпи звичним є клімат субтропічних регіонів Північної Америки, Карибів і Східної Азії. Але вона чудово себе почуває у Києві. В Україну цю культуру завезли ще у 19 ст. і здебільшого вирощували на півдні країни.

«Можливо, саме тому, що катальпа любить тепло, вона чи не остання розпускається навесні. Хоча й у холодну пору є те, що її вирізняє з-поміж інших — стручки з насінням, які можуть бути до 25-35 см у довжину», — додає Олексій.

У Києві зацвіли "макаронні дерева". Ви тільки гляньте на цю красу (фото)У Києві зацвіли "макаронні дерева". Ви тільки гляньте на цю красу (фото)У Києві зацвіли "макаронні дерева". Ви тільки гляньте на цю красу (фото)У Києві зацвіли "макаронні дерева". Ви тільки гляньте на цю красу (фото)Цвітіння катальп у Києві (фото: Facebook.com/Олексій Король)

Які види катальпи ростуть у Києві

З 10 видів катальп у Києві найчастіше висаджують катальпу звичайну або бігнонієподібну (Catalpa bignonioides) з листям до 15 см у довжину та катальпу прекрасну (Catalpa speciosa), яка може вирости до 20 м у висоту.

Сорт катальпи бігнонієподібної на штамбі Нана майже не квітне, може бути кілька суцвіть, проте це чудове декоративне дерево зі щільною кроною.

Також в Україні можна зустріти катальпу яйцеподібну (Catalpa ovata) і катальпу гібридну (Catalpa hybrida). Всі види й сорти відрізняються кольором суцвіть і листя, а також його розміром.

Завдяки значній площі листової пластини, катальпа може поглинати більше пилу, вуглекислого й вихлопних газів, та краще очищувати повітря.

«Насолоджуйтеся красою катальп. Вони квітнутимуть ще кілька тижнів», — наголосив Король.

У Києві зацвіли "макаронні дерева". Ви тільки гляньте на цю красу (фото)У Києві зацвіли "макаронні дерева". Ви тільки гляньте на цю красу (фото)У Києві зацвіли "макаронні дерева". Ви тільки гляньте на цю красу (фото)Цвітіння катальп у Києві (фото: Facebook.com/Олексій Король)

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *