Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Анна Самара.
Програма заходу та дистанції були сплановані таким чином, аби розосередити учасників в різні дні та час.
13 квітня проводили забіги на дистанціях 1,6 км, 5 км, 10 км та дитячі старти. Серед учасників були й військові, які після отриманих поранень проходять реабілітацію.
Антон на захист України став з перших днів повномасштабного вторгнення, воював у Донецькій та Луганській областях. У Бахмуті отримав поранення.
«Гарний захід зі збору грошей пораненим. А взагалі спорт — це чудово», — сказав учасник забігу Антон Іванців.
Щоб мотивувати українську молодь, до забігу долучилась бронзова призерка Олімпійських ігор з художньої гімнастики Анна Різатдінова.
«Україна завжди була спортивною та здоровою країною. Тож треба підтримувати ці традиції, не зважаючи на те, що відбувається в нашій країні», — вважає спортсменка.
14 квітня учасники мали подолати вже 21 км. Також під час символічної дистанції «Зроби Next Step» на старт вийдуть ветерани російсько-української війни, які отримали важкі поранення на фронті і проходять реабілітацію.
Організатори пояснюють, що кисневі концентратори для військових цілей SAROS 3000 замінюють звичні балони з киснем. Останні є вибухонебезпечними та наражають на небезпеку команду медиків.
Дослідження показують, що негайна подача кисню пораненому дозволяє збільшити час ефективної допомоги та виживання потерпілого в п’ять разів.
Завдяки півмарафону зібрали понад мільйон гривень на медобладнання, ще один мільйон виділив партнер забігу.