У центрі Києва бізнесмен продає історичну будівлю: він фінансував тих, хто організовував диверсії проти України, а його родина – у РФ

У Києві за $5 млн продають історичну будівлю «Квіти України» у центрі столиці на вул. Січових Стрільців, 49. Власник будівлі – підприємець Андрій Пишний. Його батько та брат – громадяни РФ, які активно ведуть там бізнес. Він, згідно з розслідуванням ЗМІ, і сам мав бізнес у Росії.

Крім того, як вдалося з’ясувати OBOZREVATEL, компанія Пишного в Україні мала відношення до політичної партії, яка, ймовірно, фінансувалася російською владою, а головним її завданням була, як стверджують в СБУ, організація диверсій.

Хто такий Олексій Пишний?

Ще кілька років тому розслідувачі «Слідство.Info» вказали на те, що батько та брат Пишного – громадяни РФ, які ведуть бізнес на території країни-агресора. Більше того, і сам Олексій Пишний мав бізнес в РФ та мав російський паспорт. OBOZREVATEL також виявив у російському реєстрі податковий номер Олексія Пишного (920250962008) та його зв’язки з кількома будівельними компаніями в РФ (був засновником).

Однак куди цікавіший зв’язок Пишного з політичною партією «Розумна сила». Олексій Пишний володіє 99% компанії «Мост-Кепітал». Ця компанія надавала офіс «Розумній силі», а також фінансувала її. Останній факт підтверджується і звітністю партії, і згадками у реєстрі судових рішень (за законом «Міст-Кепітал» не мала права фінансувати партію, оскільки мала податковий борг).

Кому належить будівля

«Міст-Кепітал» офіційно надавала відносно невеликі суми (десятки тисяч гривень). Водночас, Росія могла передавати мільйони. Борис Герман, підозрюваний у спробі вбивства журналіста Аркадія Бабченка, під час телефонної розмови, опублікованої правоохоронцями, стверджував, що «Розумна сила» – партія спецслужб РФ. «У них тут є партія, «Розумна сила» називається. Вони її фінансують. Гроші він мені передає. А я його касир», – говорив Герман.

СБУ розпочало розслідування щодо «Розумної сили». Згідно з повідомленням оперативного підрозділу СБУ, політична партія, можливо, здійснювала залучення окремих груп та осіб до терористичної діяльності на території України для подальшої дестабілізації, йдеться у матеріалах справи 761/29741/18. Лідер партії Олександр Соловйов підписував мирні декларації з т.зв. «республіками» («декларація про мир із громадянами Луганська»), возив декларації до «ДНР», агітував проти НАТО. Сам Соловйов – колишній силовик із Донецької області. У партію також увійшли колишній прокурор Горлівки, екс-перший заступник прокурора Донецької області за часів Януковича та низка інших силовиків. І якщо СБУ не помиляється, то насправді «Розумна сила» приваблювала диверсантів, які мали влаштовувати теракти в Україні на користь РФ.

А компанія Олексія Пишного не лише надала офіс «Розумній силі», а й фінансувала «партію». Тепер Пишний хоче отримати 5 млн доларів, продавши той об’єкт, який раніше намагався «реконструювати». Усього Пишний має відношення до десятка різних компаній, у тому числі і до ТОВ «Квіти України».

Пишний намагався «перебудувати» історичну будівлю, судився із захисниками архітектури

Будівлю «Квіти України» збудовано у 1983-85 роках архітектором Миколою Левчуком у стилі радянського модернізму. Саме цей стиль останнім часом привертає увагу міжнародного співтовариства. Пишний розробив проект реконструкції будівлі: фактично планував перетворити в торгово-офісний центр з підземним паркінгом. Це призвело б до знищення історичної пам’ятки.

Будівлю хочуть продати за п'ять мільйонів доларів

OBOZREVATEL неодноразово писав про те, як архітектурна пам’ятка може бути знищена внаслідок такої реконструкції. Будівля справді потребує ремонту, проте такі роботи потрібно узгоджувати з Мінкультом та Департаментом охорони культурної спадщини КМДА. Пишний відмовлявся підписати охоронний договір. Завданням було збереження історичного пам’ятника, а отримання максимального прибутку від його експлуатації після ремонту.

Так виглядає будівля до реконструкції

Свій проєкт скандальний підприємець реалізувати не встиг. Спочатку його зупиняли місцеві активісти (вони зупиняли роботи, подавали до суду, залучали депутатів Київради), а згодом, ймовірно, закінчилися гроші.

Так виглядатиме будівля, якщо реконструкцію проведуть

«Попередній власник будівлі, ставився до нього недбало, цілеспрямовано його знищував, відмовився підписати охоронний договір з Мінкультом і ДОКС, який визнав будівлю пам’яткою. Девелопер також розробляв свій проект «реконструкції з надбудовою та підземним паркінгом» виходячи виключно з власних фантазій — і виявився виключно з власних фантазій — , аналіз району та вулиці, нехтуючи справжніми потребами городян, які можна було б ефективно монетизувати», – йдеться у повідомленні громадської організації «Зберегти Квіти України».

І хоча продаж будівлі справді може дати можливість придбати об’єкт тому інвестору, який буде з повагою ставитися до історичної пам’ятки, варто переконатися, що гроші не будуть витрачені на фінансування чергових російських спецоперацій, диверсійних рухів тощо.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *