Асоціація енергоефективних міст України та ГО «Vision Zero» звернулися до влади з проханням створити прозорий та ефективний механізм бронювання, який допоможе уберегти критичні галузі від браку кадрів, адже зараз цей дефіцит починає ставати гострішим.
У Асоціації звернули увагу, що мобілізаційні процеси впливають на роботу громадського транспорту в українських містах, адже там зафіксовано дефіцит водіїв, що негативно впливає зокрема на рух транспорту.
«Законодавство передбачає бронювання водіїв громадського транспорту (50% від штату), однак процедура бронювання складна й надто тривала, що робить її майже неможливою на практиці. Через це загострюється проблема нестачі водіїв, оскільки їх мобілізують до лав ЗСУ, а на заміну їм немає достатньої кількості нових кандидатів», – йдеться у публікації Асоціації.
Через серйозний дефіцит працівників, Чернігівська міська рада звернулася до Мінінфраструктури з проханням виробити системне рішення з цього питання.
«Просимо вас… ініціювати розроблення урядом ефективного механізму бронювання, або ж винайти альтернативне рішення порушеного питання задля збереження та забезпечення соціально важливої послуги з перевезення пасажирів під час дії воєнного стану», – зазначається в листі до МІУ.